CMS w zakupie działki pod prywatny akademik w Krakowie

285
Pokój w prywatnym akademiku w brytyjskim mieście Exeter kosztuje 149 funtów za tydzień (www.crm-students.com)

Kancelaria CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang doradzała austriackiej butikowej spółce inwestycyjnej Alkyon Partners przy nabyciu niezabudowanej nieruchomości w Krakowie pod budowę prywatnego domu studenckiego – poinformowała „Rynek Prawniczy“ ta kancelaria. Jej prawnicy doradzają inwestorowi w zakresie całego procesu inwestycyjnego.

Jak podała kancelaria, prywatny akademik, który ma powstać w dzielnicy Podgórze w Krakowie, będzie się składać z 1072 umeblowanych pokoi z wyposażonymi kuchniami i łazienkami. W budynku ma być kawiarnia, siłownia, rowerownia oraz pralnia i działać będzie Internet.

Alkyon Partners to austriacki butik inwestycyjny działający na rynkach real estate w państwach Europy Środkowej i Wschodniej, który w ciągu 25 lat istnienia zaangażował się, samodzielnie lub z partnerami, w 150 przedsięwzięć o wartości ponad 2 mld euro.

Kancelaria CMS poinformowała „Rynek Prawniczy“, że doradza Alkyon Partners przy inwestycji. W zespole prawników kierowanym przez Lidię Dziurzyńską-Leipert, partner w departamencie nieruchomości i budownictwa kancelarii, są counsel Michał Bork oraz Wojciech Konwisarz, Aleksander Grabecki i Barbara Krupińska.

– W związku z niską podażą miejsc w domach studenckich i jednocześnie wysokim popytem na pokoje w nowoczesnych akademikach, należy spodziewać się wzrostu zainteresowania inwestorów tym segmentem rynku nieruchomościowego. Zyski z prywatnych domów studenckich kształtują się na poziomie 6 proc. w głównych ośrodkach akademickich w Europie oraz 7 proc. w ośrodkach regionalnych. Co ważne, segment ten nie podlega cyklom koniunkturalnym, co jest istotnym czynnikiem dla inwestorów przy obecnych prognozach ekonomicznych – skomentowała Lidia Dziurzyńska-Leipert.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl