Greenberg Traurig liderem w Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” 2019

835

W najnowszej edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika “Rzeczpospolita” warszawskie biuro międzynarodowej kancelarii Greenberg Traurig zostało nagrodzone tytułem lidera w dziedzinach fuzji i przejęć, restrukturyzacji i upadłości oraz przygotowań do wejścia na giełdę, rynków kapitałowych i papierów wartościowych.

Partner zarządzający Jarosław Grzesiak został nagrodzony tytułem prawnika lidera w zakresie fuzji i przejęć, restrukturyzacji i upadłości.

Partner Jolanta Nowakowska-Zimoch, szefowa warszawskiej praktyki nieruchomości, została uznana za lidera w kategorii nieruchomości, a praktyka ta została uznana za rekomendowaną.

Według najnowszej edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych, Greenberg Traurig otrzymała również pierwsze miejsce, jako kancelaria zaangażowana w największą liczbę wiodących transakcji na polskim rynku.

Kancelaria została także wyróżniona w kategorii obsługi transakcji wymagającej szczególnego kunsztu prawniczego.

Kancelaria została także wyróżniona w kategorii obsługi transakcji wymagającej szczególnego kunsztu prawniczego. Wyróżniona transakcja, sprzedaż działalności detalicznej i komercyjnej w Polsce na rzecz Santander Bank Polska przez Deutsche Bank AG, nadzorowana była przez senior partnera Lejba Fogelmana, a prowadzona przez partnera Stephena Horvatha, partnera Łukasza Pawlaka oraz partnera Michała Fereńca. Transakcja ta cechowała się innowacyjną strukturą podziału przez wydzielenie, która została pierwotnie wypracowana z udziałem Greenberg Traurig i od tego czasu stała się standardem na rynku w odniesieniu do tego typu transakcji. Transakcja ta jest również unikalna ze względu na bezpośrednią migrację danych przenoszonej działalności Deutsche Bank Polska do systemów informatycznych Santander Bank Polska. Integracja operacyjna przenoszonej działalności z działalnością Santander Bank Polska została zrealizowana niezwłocznie po finalizacji transakcji, a nie w znacznie późniejszym czasie, jak w innych realizowanych tego typu projektach.

– Sprzedaż Deutsche Banku na rzecz Santander jest, obok nabycia Raiffeisen Bank Polska przez BNP Paribas oraz sprzedaży Euro Banku przez Société Générale, jedną z trzech wiodących transakcji z sektora bankowego sfinalizowanych przez nas w ostatnim roku. Jednoczesna realizacja projektów o tak złożonym charakterze i niespotykanej dotychczas skali, potwierdza dominującą pozycję Greenberg Traurig w zakresie fuzji i przejęć w sektorze bankowym oraz usług finansowych w Polsce – powiedział Lejb Fogelman, senior partner warszawskiego biura.

– Tegoroczna pozycja Greenberg Traurig w Rankingu Kancelarii Prawniczych “Rzeczpospolitej” jest wynikiem naszego udziału w największych i najbardziej skomplikowanych transakcjach i postępowaniach sądowych toczących się w Polsce i w regionie CEE. Zaufanie powierzone nam przez klientów oraz konsekwentna realizacja naszych założeń i strategii rozwoju podkreślają naszą wyjątkową pozycję wśród innych kancelarii prawnych działających na tym konkurencyjnym i wymagającym rynku – dodał Jarosław Grzesiak, partner zarządzający warszawskiego biura.

Pod względem liczby adwokatów i radców prawnych kancelaria Greenberg Traurig uznana została za trzecią największą kancelarię międzynarodową w Polsce.

Nagrody przyznane przez “Rzeczpospolitą” nie są jedynymi, jakie Greenberg Traurig otrzymała w ostatnim czasie. Wydawnictwo “International Financial Law Review” (IFLR) przyznało Greenberg Traurig tytuł “Najbardziej Innowacyjnej Kancelarii” w  roku 2019 oraz 2018 w Polsce, a Chambers and Partners tytuł “Kancelarii Roku 2017” w Polsce. Warszawskie biuro otrzymało również pierwsze miejsce w rankingu Mergermarket Global & Regional M&A Report 2018 bazującym na wartości transakcji fuzji i przejęć przeprowadzonych w Polsce w 2018 r.  Całkowita wartość transakcji fuzji i przejęć obsługiwanych przez Greenberg Traurig w roku 2018 wyniosła prawie 3 mld dolarów.

Materiał kancelarii Greenberg Traurig