Partner w Taylor Wessing wspólnikiem warszawskiego biura kancelarii

621

Przemysław Walasek został w maju 2019 r. wspólnikiem (equity partner) w kancelarii Taylor Wessing w Warszawie – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma.

Przemysław Walasek ma 19 lat praktyki zawodowej. Jest partnerem w Taylor Wessing w Warszawie, odpowiada za praktykę IP/IT. Specjalizuje się w prawie ochrony własności przemysłowej (znaków towarowych, wzorów przemysłowych, patentów), autorskim, ochrony konsumentów oraz ochrony danych osobowych. Doradza przy  negocjowaniu, zawieraniu i egzekwowaniu kontraktów handlowych, kształtowaniu strategii ochrony praw własności intelektualnej. Obsługuje dostawców Internetu, producentów i dystrybutorów gier komputerowych, sklepy internetowe. Reprezentuje strony sporów sądowych z zakresu własności intelektualnej oraz nieuczciwej konkurencji.

W kancelarii Taylor Wessing pracuje od siedmiu lat. Przedtem przez 5,5 roku pracował w kancelarii Wierzbowski Eversheds. Wcześniej przez prawie 1,5 roku był prawnikiem w firmie deweloperskiej Viterra Development Polska, przez rok pracował w kancelarii Nörr Stiefenhofer Lutz. Przez rok był prawnikiem in-house w firmie Carrefour Polska, a przez ponad 2,5 roku – kancelarii Wierzbowski i Wspólnicy.

Jest adwokatem od 2009 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000).

– Przemysław Walasek jest partnerem odpowiedzialnym za jedną z najważniejszych praktyk w kancelarii Taylor Wessing, zarówno w Polsce, jak i na świecie (…) Wspólnie, konsekwentnie budujemy markę Taylor Wessing, rozwijając nasze polskie biuro – skomentowała Ewelina Stobiecka, partner zarządzająca w kancelarii Taylor Wessing w Warszawie, cytowana w komunikacie prasowym firmy.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl