DLA Piper uzupełni ubytek w praktyce transakcyjnej mocnymi figurami z CMS

2308

Marek Sawicki i Jakub Marcinkowski w najbliższym czasie zostaną nowymi partnerami warszawskiego biura kancelarii DLA Piper – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma. Obydwaj pracują w kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, w której również są partnerami.

Zasilą praktykę prawa spółek/fuzji i przejęć DLA Piper.

(www.linkedin.com)

Marek Sawicki ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego. Specjalizuje się w prawie spółek, gospodarczym i cywilnym oraz w obsłudze transakcji przejęć i fuzji, private equity i venture capital. Doradzał m.in. firmom z sektorów energetyki, bankowości, handlu, informatyki, ochrony zdrowia, a także funduszom inwestycyjnym, m.in. przy transakcjach transgranicznych.

Od prawie 12,5 roku jest partnerem w kancelarii CMS, w której od dwóch lat kieruje praktyką corporate/M&A i zespołem do spraw life science, a od ponad czterech lat jest partnerem kapitałowym (wspólnikiem). Wcześniej przez ponad 6,5 roku był prawnikiem kancelarii Baker & McKenzie.

Jest radcą prawnym od 1998 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (1992).

(www.linkedin.com)

Jakub Marcinkowski ma 15 lat doświadczenia zawodowego. Specjalizuje się w prawie spółek, gospodarczym i cywilnym oraz w obsłudze akwizycji przedsiębiorstw i transakcji na rynku private equity i venture capital. Pracował przy dealach transgranicznych, restrukturyzacjach spółek i tworzeniu joint ventures. Doradzał także członkom zarządów spółek w sprawach odpowiedzialności prawnej.

Od prawie 12,5 roku jest prawnikiem kancelarii CMS, w tym od czterech lat partnerem. Wcześniej przez ponad dwa lata pracował w kancelarii Baker & McKenzie.

Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2004).

Jak oświadczyli Krzysztof Kycia i Jacek Giziński, partnerzy współzarządzajacy DLA Piper w Warszawie, cytowani w komunikacie prasowym tej firmy, przyjęcie nowych partnerów, uznanych na rynku prawników, będzie „istotnym krokiem w strategii rozwoju DLA Piper w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej” wzmacniającym międzynarodową  pozycję  praktyk corporate i private equity.

Natomiast Bob Bishop, globalny partner współzarządzający grupą prawa spółek w DLA Piper, zacytowany w komunikacie prasowym, stwierdził, iż region Europy Środkowo-Wschodniej jest strategicznym obszarem rozwoju dla firmy, a nowe akwizycje partnerów pozwolą „zbudować wiodącą praktykę transakcyjną na warszawskim rynku”, albowiem „każdy z nich wniesie świetną reputację, wysoki poziom ekspertyzy i silne relacje klienckie”.

Jak informował „Rynek Prawniczy”, w marcu 2019 r. pięcioro prawników transakcyjnych pod wodzą Magdaleny Nasiłowskiej, przeszło z warszawskiego biura DLA Piper do kancelarii Baker McKenzie w Warszawie, dołączając do jej zespołu M&A/Corporate.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl