Dentons i partner z Greenberg Traurig z nagrodami za praktykę procesową

852

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria Dentons otrzymała nagrodę dla Firmy Roku w Polsce w konkursie „Benchmark Litigation 2019 Europe Awards”. Paweł Pietkiewicz z kancelarii Greenberg Traurig zdobył w nim tytuł procesowego Prawnika Roku w Polsce.

Nagrody „Benchmark Litigation 2019 Europe” zostały wręczone 15 maja 2019 r. podczas ceremonii w Londynie. Tegoroczna gala zainaugurowała konkurs o nagrody Benchmark Litigation w Europie, po ośmiu latach jego przeprowadzania w Ameryce i Azji. Wyłaniane są w nim najlepsze firmy prawnicze i prawnicy w dziedzinie rozwiązywania sporów (litigation). Sam konkurs natomiast wyodrębnił się z przewodnika „Benchmark Litigation”, którego pierwsza europejska edycja ukazała się na początku 2019 r.

Konkurs opiera się na danych zawartych w tym przewodniku pozyskanych przez jego researcherów, m.in. w trakcie rozmów z prawnikami procesowymi i ich klientami w poszczególnych jurysdykcjach, oraz przekazanych w kwestionariuszu dostarczanym przez uczestników, w którym przedstawiają oni swoją praktykę, specjalizacje procesową i kluczowe kazusy z ostatniego roku, a także na wskazaniach innych firm i prawników litygacyjnych.

W researchu wyłoniono tzw. krótkie listy kandydatów do nagród w krajach Europy. Na polskiej shortlist kancelaryjnej znalazły się, oprócz zwycięskiej Dentons, także kancelarie Clifford Chance, CMS, Greenberg Traurig oraz K&L Gates (dziś jej biuro nie działa już w Polsce, jego prawników w maju 2019 r. przejęło biuro brytyjskiej kancelarii DWF). Na krótkiej liście nominowanych do tytułu Prawnika Roku byli natomiast, oprócz laureata Pawła Pietkiewicza, także Andrzej Chrzanowski z kancelarii Krassowski, Wojciech Sadowski z K&L Gates (dziś DWF) oraz Andrzej Wysokiński z kancelarii Greenberg Traurig.

Konkurs organizowany jest przez brytyjskie wydawnictwo branżowe Euromoney Institutional Investor.

Paweł Pietkiewicz jest od 3,5 roku partnerem w kancelarii Greenberg Traurig, kieruje w niej praktyką sporów sądowych i arbitrażowych. Wcześniej przez prawie pięć lat kierował warszawskim biurem kancelarii White & Case, w której także dowodził praktyką rozwiązywania sporów. Przedtem był szefem praktyki procesowej w kancelarii CMS Cameron McKenna. Jest prawnikiem sądowym wyróżnianym w rankingach. Występuje jako pełnomocnik w sporach gospodarczych przed sądami państwowymi i trybunałami arbitrażowymi, w sprawach sądowych rozstrzyganych w trybie postępowania grupowego. Występuje także w roli arbitra.

Jest adwokatem od 2000 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1995).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl