Act BSWW w sprzedaży Silver Dental Clinic Grupie Lux Med

215

Grupa Lux Med nabyła 100 proc. udziałów w spółce Silver Dental Clinic. Kancelaria Act BSWW wraz z doradcą transakcyjnym Upper Finance Med Consulting wspierała właścicieli kliniki w procesie sprzedaży.

Silver Dental Clinic to wysokospecjalistyczna placówka stomatologiczna. Klinika posiada unikalną ofertę usług ortodontycznych, a w swojej praktyce wykorzystuje zaawansowane technologie cyfrowe. Na terenie kliniki znajduję się sześć unitów, pracownia radiologii z cyfrowym sprzętem diagnostycznym, laboratorium ortodontyczne, a także sala szkoleniowa.

Transakcję po stronie dotychczasowych właścicieli kliniki prowadziła kancelaria prawna Act BSWW. Doradztwo kancelarii obejmowało negocjacje w zakresie sprzedaży udziałów, kwestie najmu pomieszczeń, w których klinika prowadzi swoją działalność oraz wsparcie przy zamknięciu transakcji.

Ze strony Act BSWW doradzali adwokat Piotr Smołuch, partner zarządzający i adwokat Sebastian Sury, partner.

– Od dłuższego czasu widoczny jest ciągły rozwój prywatnych usług stomatologicznych i wzrost ich udziałów w rynku – komentuje Piotr Smołuch.

– To kolejny projekt medyczny, przy którym doradzaliśmy we współpracy z Upper Finance – dodaje Sebastian Sury.

Polski rynek stomatologiczny wart jest obecnie ponad 11 mld zł i choć stanowi zaledwie 3 proc. wartości europejskiego, to ma przed sobą perspektywę wzrostów z szacowaną dynamiką ok. 10 proc. rok do roku.  Głównym motorem jego rozwoju jest i pozostanie dynamiczny rozwój usług prywatnych, które stanowią obecnie 80 proc. wartości rynku stomatologicznego. Z usług refundowanych w ramach NFZ korzysta bowiem tylko co trzeci Polak, a wydatki publiczne na ten segment rynku medycznego stanowią zaledwie 2,5 proc. wartości budżetu NFZ.

– Zwiększający się udział wydatków prywatnych na opiekę stomatologiczną jest związany z lepszym dostępem do technologii, która poprawia komfort usług i zabiegów oraz odpowiada na zwiększone potrzeby estetyczne pacjentów. Na trend ten wpływa również rosnąca zamożność społeczeństwa i świadomość, że piękny uśmiech wspiera sukces w życiu – komentuje Joanna Szyman, wiceprezes Upper Finance Med Consulting.

Eksperci Upper Finance Med Consulting zwracają uwagę na postępujący proces konsolidacji rynku przez inwestorów branżowych.

– Trend ten jest zrozumiały wobec znacznego rozdrobnienia na rynku polskim, dynamicznego rozwoju technologii, silnej konkurencji ze strony dużych grup medycznych oraz rosnących oczekiwań pacjentów. Inwestorzy cenią placówki mające duży udział  usług wysokospecjalistycznych, w tym ortodoncji ocenia Marcin Śmigielski, Project Manager Upper Finance Med Consulting.

Grupa Upper Finance jest niezależną polską firmą doradztwa kapitałowego, strategicznego i operacyjnego działającą na polskim rynku od 2007 r. Wyznacza standardy w obszarze corporate finance, tworząc unikalne rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów, m.in. z branży medycznej, hotelarskiej i deweloperskiej. Zespół tworzy 25 ekspertów posiadających unikalne doświadczenia w finansowaniu i strukturyzowaniu finansowania projektów inwestycyjnych, zarządzaniu procesami M&A, a także budowaniu strategii rozwoju, efektywności operacyjnej i wartości dla firm.

Grupę Upper Finance tworzą: Upper Finance Consulting, Upper Finance Med Consulting, Upper Property.

Materiał kancelarii Act BSWW