Partnerski transfer prawnika transakcyjnego z kancelarii Noerr do SSW

1357

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Arkadiusz Rumiński jest od maja 2019 r. prawnikiem i partnerem w kancelarii SSW Spaczyński Szczepaniak i Wspólnicy (SSW Pragmatic Solutions). Przeszedł z kancelarii Noerr, w której również był partnerem.

(www.linkedin.com)

Arkadiusz Rumiński ma prawie 20 lat praktyki zawodowej. W kancelarii będzie kierował praktyką German Desk obsługującą klientów z  krajów niemieckojęzycznych.  Specjalizuje się w obsłudze transakcji fuzji i przejęć. Doradzał przy akwizycji banków i przedsiębiorstw, m.in. z sektorów handlu internetowego, mediów, finansów. Pracował dla zagranicznych firm inwestujących w Polsce, m.in. przy kwestiach regulacyjnych. Zajmuje się również zagadnieniami z zakresu prawa europejskiego odnośnie do prawa konkurencji, dystrybucji, hazardowego i konsumenckiego.

Przedtem przez 10 lat pracował w niemieckiej kancelarii Noerr, w tym do 2017 r. kierował jej warszawskim biurem i praktyką M&A/Private Equity w krajach Europy Środkowej i Wschodniej i przez prawie 7,5 roku zajmował stanowisko associated partner. Wcześniej przez prawie trzy lata był prawnikiem kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, przez prawie pół roku pracował w biurach kancelarii Clifford Chance we Frankfurcie nad Menem i w Londynie. Dwa lata był referendarzem w Wyższym Sądzie Krajowym Brandenburgii i przez ponad rok prawnikiem w kancelarii Gleiss Lutz w Berlinie.

Jest adwokatem zarejestrowanym w Niemczech, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (2003) oraz na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl