Hogan Lovells doradzała Xcity przy sprzedaży biurowców West Station

383

Warszawskie biuro kancelarii Hogan Lovells doradzało na rzecz Xcity Investment Sp. z o.o. („Xcity”) w zakresie sprzedaży inwestycji Warszawa Zachodnia Etap I i II, obejmującej realizację kompleksu budynków biurowych West Station. Umowa sprzedaży została podpisana w dniu 9 maja 2019 roku.

West Station jest wspólną inwestycją HB Reavis oraz Xcity, zlokalizowaną przy dworcu Warszawa Zachodnia. W ramach projektu powstały dwa budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni 69 tys. mkw. Kompleks posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie Excellent. Sprzedaż wspólnej inwestycji nastąpiła w wyniku wykonania postanowień umowy inwestycyjnej, na podstawie której przedmiotowa inwestycja została przeprowadzona.

Xcity to spółka z Grupy PKP S.A. realizująca projekty deweloperskie i inwestycyjne głównie na terenach kolejowych. Projekt budowy kompleksu biurowców został zrealizowany w formule joint venture pomiędzy Xcity i Grupą PKP S.A. oraz HB Reavis – stanowi jeden z największych tego rodzaju obiektów w Warszawie. Nabywcą kompleksu biurowego jest Mapletree Investments, jeden z największych globalnie inwestorów nieruchomościowych, z siedzibą w Singapurze.

Xcity reprezentowała kancelaria Hogan Lovells (prawnicy z biura warszawskiego wspierani przez londyński zespół Hogan Lovells), w składzie: Andrzej Dębiec (partner) w zakresie aspektów podatkowych oraz Bartosz Clemenz (counsel ) w odniesieniu do kwestii nieruchomościowych oraz dokumentacji transakcyjnej. Prace zespołu nadzorował Marek Grodek (partner) kierujący praktyką nieruchomościową w warszawskim biurze Hogan Lovells.

W skład zespołu transakcyjnego wchodzili również:

Praktyka nieruchomościowa: Ewa Kraszewska (senior associate ), Michał Zajączkowski (senior associate ), Marta Popis (associate ), Adam Nowosielski (associate ), Damian Gadomski (associate ), Paweł Gnaś (lawyer ).

Praktyka podatkowa: Zbigniew Marczyk (counsel ), Dorota Walerjan (counsel ) oraz Jan Starybrat (asssociate ).
Pod względem wartości jest to jedna z największych transakcji w sektorze nieruchomości biurowych w bieżącym roku w Polsce.

Materiał kancelarii Hogan Lovells