Allen & Overy odbudowuje nieruchomości przejmując prawników z White & Case

1179

Michał Matera, Piotr Przybylski, Małgorzata Jastrzębska i Marta Strykowska są od 1 maja 2019 r. prawnikami zespołu prawa nieruchomości kancelarii Allen & Overy – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma. Cała czwórka przeszła z kancelarii White & Case.

Kancelaria Allen & Overy odbudowuje zespół do obsługi rynku nieruchomości, który został istotnie uszczuplony po tym, jak w maju 2015 r. grupa jej prawników real estate pod wodzą Radomiła Charzyńskiego przeszła do kancelarii Greenberg Traurig. W połączonym zespole do spraw prawa nieruchomości i budowlanego pracować będzie ośmiu prawników. Kancelaria poinformowała ponadto, iż zamierza rozwijać swój zespół do obsługi finansowania transakcji real estate.

Michał Matera ma ponad 15 lat doświadczenia zawodowego. W warszawskim biurze Allen & Overy jest partnerem. Stanął na czele zespołu prawa nieruchomości. Specjalizuje się w obsłudze nieruchomości – transakcji przejęć, wynajmu, finansowania, budowy. Zajmuje się także kwestiami prawa administracyjnego, korporacyjnego i podatkowego związanymi z nieruchomościami. Pracował dla firm z branż nieruchomości komercyjnych, budownictwa, energetyki odnawialnej.

Wcześniej przez prawie trzy lata był lokalnym partnerem w warszawskim biurze kancelarii White & Case, w którym współkierował zespołem real estate. Przedtem przez prawie trzy lata pracował jako managing associate w zespole real estate & construction warszawskiego biura kancelarii Linklaters. Przez siedem lat był prawnikiem w Clifford Chance. Był także konsultantem podatkowym w dziale nieruchomości firmy doradczej PwC – przez prawie trzy lata.

Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

Piotr Przybylski w warszawskim biurze Allen & Overy jest starszym prawnikiem (senior associate). Specjalizuje się w prawie nieruchomości, handlowym i cywilnym. Zajmuje się obsługą transakcji na nieruchomościach, w tym akwizycji i zbycia obiektów handlowych, badań due diligence oraz finansowania. Pracował także dla towarzystw ubezpieczeniowych przy ubezpieczaniu nieruchomości.

Wcześniej przez niespełna pół roku pracował jako associate w White & Case. Przedtem przez 7,5 roku był prawnikiem (senior associate) w kancelarii CMS.

Jest adwokatem od 2015 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2011).

Małgorzata Jastrzębska jest prawnikiem (associate) w warszawskim biurze Allen & Overy. Specjalizuje się w zagadnieniach prawa nieruchomości, w tym w obsłudze akwizycji. Koordynuje badania due diligence. Pracowała przy przejęciach i sprzedaży obiektów handlowych, biurowych i magazynowych. Doradza w sprawach wynikających przy zarządzaniu aktywami biurowymi i logistycznymi.

Przedtem pracowała w kancelarii White & Case, a wcześniej w Linklaters.

Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

Marta Strykowska w warszawskim biurze Allen & Overy jest młodszym prawnikiem (junior associate). Takie samo stanowisko zajmowała poprzednio w White & Case.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl