Z dyrektora departamentu FinTech w nadzorze finansowym na doradcę w kancelarii

915

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Artur Granicki jest od maja 2019 r. prawnikiem kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Poprzednio był wybranym w konkursie dyrektorem nowo utworzonego Departamentu Innowacji Finansowych FinTech w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego.

W kancelarii Artur Granicki zajmuje stanowisko counsela w praktyce prawa nowych technologii świadczącej obsługę regulacyjną, inwestycyjną, w zakresie własności intelektualnej i compliance dla startupów, instytucji i korporacji.

Specjalizuje się m.in. w dziedzinie prawa rynku kapitałowego oraz prawa nowych technologii. Zajmuje się doradztwem regulacyjnym i transakcyjnym dla instytucji finansowych i spółek technologicznych.

(www.linkedin.com)

W Komisji Nadzoru Finansowego dyrektorował przez rok. Przedtem przez ponad 3,5 roku zajmował stanowisko partnera zarządzającego w kancelarii Snażyk Granicki, której był współzałożycielem (po jego odejściu zmieniła nazwę na Snażyk Korol Mordaka) i w której zajmował się doradztwem regulacyjnym oraz transakcyjnym dla spółek startupowych z branży FinTech. Wcześniej już raz był urzędnikiem KNF, w której pracował przez prawie dwa lata jako prawnik w departamencie funduszy inwestycyjnych. Przez rok był prawnikiem kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, przez ponad dwa lata – kancelarii Gromek i Partnerzy.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl