Dwóch prawników z Polski w wiosennej turze awansów partnerskich w CMS

1539
Marek Oleksyn i Łukasz Dynysiuk (cms.law/en/POL/Office/Warsaw)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Łukasz Dynysiuk i Marek Oleksyn zostają od 1 maja 2019 r. partnerami kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang. Awansowali ze stanowisk counseli.

Awanse otrzymali wraz z grupą 47 innych prawniczek i prawników w największej w historii firmy turze globalnych promocji partnerskich ogłoszonej 26 kwietnia 2019 r., z mocą od 1 maja.

– W przyszłości firmy prawnicze będą inne niż dziś. Jednak i wówczas, tak jak teraz, najważniejszym czynnikiem będą ludzie. Klienci ufają ekspertom, którzy mogą dać im skoncentrowaną na biznesie poradę prawną, zgodnie z którą mogliby działać. Wszyscy nasi nowo mianowani partnerzy mają dogłębną wiedzę na temat sektorów i branż gospodarki, w których działają nasi klienci, i mogą zapewnić im wsparcie, którego potrzebują, aby poradzić sobie z istniejącymi i przyszłymi wyzwaniami – oświadczył z okazji promocji Cornelius Brandi, prezes wykonawczy CMS.

Łukasz Dynysiuk jest prawnikiem w zespole podatkowym praktyki korporacyjnej i fuzji i przejęć. Specjalizuje się w kwestiach podatkowych, w tym w podatku od osób prawnych, tworzeniu struktur podatkowych. Doradza w korporacyjnych i podatkowych aspektach transakcji M&A i procesów restrukturyzacji spółek.

W kancelarii CMS pracuje od ponad 7,5 roku. Przedtem przez rok był konsultantem podatkowym w firmie doradczej Deloitte, przez dwa lata – w firmie doradczej PricewaterhouseCoopers.

Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych (2011) oraz zarządzania i marketingu (2007) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz doktorem nauk prawnych na Akademii Leona Koźmińskiego.

Marek Oleksyn jest prawnikiem w praktyce własności intelektualnej, technologii, mediów i komunikacji. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, w tym własności przemysłowej (znaki towarowe, patenty, wzory przemysłowe), prawie nieuczciwej konkurencji, autorskim, ochrony roślin. Reprezentuje strony procesów sądowych w sprawach naruszeń prawa z tego zakresu, sporów o domeny internetowe, postępowań o unieważnienie i wygaśnięcie znaku towarowego przed Urzędem Patentowym RP. Przygotowuje i negocjuje umowy licencyjne i o przeniesienie praw własności intelektualnej oraz opinie prawne w tej materii. Sporządzał projekty kontraktów informatycznych na wdrożenie i utrzymanie systemów oraz doradzał przy prawnych aspektach marketingu sportowego. Pracował dla firm z sektorów chemicznego, budowlanego, informatycznego, finansowego, motoryzacyjnego, dóbr konsumpcyjnych i luksusowych.

W kancelarii CMS pracuje od prawie pięciu lat. Przedtem przez prawie 11 lat był prawnikiem kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.     

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2004).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl