Transfer prawniczki arbitrażowej z Hogan Lovells do Dentons

658

Łucja Nowak jest od lutego 2019 r. prawniczką kancelarii Dentons poinformowała ta firma prawnicza. Przeszła z monachijskiego biura kancelarii Hogan Lovells, w którym zajmowała stanowisko foreign associate.

Łucja Nowak zajmuje stanowisko senior associate w zespole arbitrażu i sporów budowlanych kancelarii. Specjalizuje się w dziedzinie międzynarodowego arbitrażu handlowego i inwestycyjnego. Ma ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe z pracy w Polsce, Wielkiej Brytanii, Australii i Niemczech, którego zakres obejmuje kontynentalne prawo cywilne, prawo precedensowe (common law) i prawo międzynarodowe publiczne. Doradzała przy sporach m.in. w branżach: farmaceutycznej, medycznej, przemysłowej, lotniczej i budowlanej toczonych na podstawie regulaminów arbitrażowych ICC, KIG, UNCITRAL oraz ICSID. Występowała również w roli arbitra.

Wcześniej przez 2,5 roku pracowała w biurze Hogan Lovells w Monachium, przez pół roku w kancelarii Kieszkowska Rutkowska Kolasiński. Przez półtora roku była prawniczką w australijskiej firmie budowlanej Doric Group, przez prawie trzy lata  asystentką barristera i arbitra Gavana Griffitha w londyńskiej kancelarii Essex Court Chambers. Przedtem niespełna rok pracowała w londyńskim biurze Hogan Lovells, a przez siedem – w warszawskim biurze tej kancelarii.

Jest radcą prawnym od 2008 r., absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000) oraz doktorem prawa międzynarodowego (arbitraż inwestycyjny) w School of Oriental and African Studies Uniwersytetu Londyńskiego (2015).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl