Prawniczka od własności intelektualnej przeszła z SMM Legal do Taylor Wessing

1592
(www.linkedin.com)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Agnieszka Sztoldman jest od kwietnia 2019 r. prawniczką kancelarii Taylor Wessing w  Warszawie. Przeszła z kancelarii Maciak Mataczyński Adwokaci (SMM Legal), w której przez rok współkierowała wraz z Rafałem Sikorskim praktyką własności intelektualnej i konkurencji.

Agnieszka Sztoldman w kancelarii Taylor Wessing zajmuje stanowisko senior associate w praktyce prawa własności intelektualnej i technologii informatycznych kierując podpraktyką Life Sciences/ Healthcare. Specjalizuje się w ochronie praw własności przemysłowej, procesach sądowych, prowadzeniu sporów i doradztwie w dziedzinach prawa własności intelektualnej, nieuczciwej konkurencji i prawa gospodarczego. Zajmuje się zagadnieniami regulacyjnymi w sektorach farmacji i biotechnologii. Doradza w kwestiach reklamy leków i suplementów diety, obrotu i refundacji leków. Pracowała dla firm z branż: farmaceutycznej, chemicznej, telekomunikacyjnej, handlowej, energetycznej.

Przedtem przez rok pracowała jako senior associate w kancelarii SMM Legal. Wcześniej przez prawie trzy lata była prawniczką kancelarii Dentons, przez ponad rok – kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak i przez dwa lata – Clifford Chance.

Jest adwokatem od 2016 r., absolwentką studiów prawniczych (2012) oraz doktorem nauk prawnych (2017) Uniwersytetu Warszawskiego.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl