Odeszli z Baker McKenzie, Weil i K&L Gates do własnej kancelarii

4353

BCGL Balicki Czekański Gryglewski Lewczuk – tak nazywa się kancelaria założona w styczniu 2019 r. przez czterech prawników transakcyjnych, którzy opuścili warszawskie biura trzech zagranicznych firm prawniczych: Baker McKenzie, Weil, Gotshal & Manges i K&L Gates.

Jej partnerzy Jacek Balicki, Maciej Czekański, Bartosz Gryglewski i Wiktor Lewczuk to prawnicy urodzeni w latach 80. XX wieku. Na stronie internetowej nowej kancelarii piszą o sobie po angielsku, iż są „prawnikami transakcyjnymi, którzy specjalizują się w fuzjach i przejęciach, finansowaniu, restrukturyzacji, prawie korporacyjnym i handlowym”.

Kancelaria została zarejestrowana w formie spółki jawnej w styczniu 2019 r.

(www.linkedin.com)

Jacek Balicki specjalizuje się w obsłudze transakcji fuzji i przejęć, private equity i venture capital. Doradzał przy krajowych i transgranicznych transakcjach na udziałach (share deal) oraz poszczególnych składnikach majątkowych (asset deal), umowach inwestycyjnych i umowach udziałowców. Obsługiwał firmy venture capital inwestujące w firmy start-up, restrukturyzacje spółek.

Wcześniej przez 1,5 roku był prawnikiem kancelarii Baker McKenzie, w której zajmował stanowisko counsela. Przedtem przez ponad siedem lat pracował w kancelarii Weil, Gotshal & Manges, w której ostatnio był na stanowisku senior associate, a przez prawie 2,5 roku jako konsultant podatkowy w firmie doradczej PwC.

Jest radcą prawnym od 2012 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2007).

(www.linkedin.com)

Maciej Czekański specjalizuje się w transakcjach finansowania dłużnego (kredyty, pożyczki, obligacje), w tym akwizycji spółek, nieruchomości i projektów oraz w obsłudze finansowania korporacyjnego. Doradza przy restrukturyzacji zadłużenia, instrumentach pochodnych i sprzedaży długu.   

Wcześniej przez prawie cztery lata pracował jako senior associate w kancelarii Weil, Gotshal & Manges. Przedtem przez ponad pięć lat był prawnikiem kancelarii White & Case w Warszawie, w tym przez pół roku na delegacji w biurze londyńskim.

(www.linkedin.com)

Bartosz Gryglewski specjalizuje się w obsłudze transakcji – doradza przy strukturyzowaniu, negocjowaniu i zamykaniu dealów na udziałach (share deal) oraz poszczególnych składnikach majątkowych (asset deal), przy umowach inwestycyjnych i umowach udziałowców. Świadczy ogólne doradztwo korporacyjne, w tym w zakresie corporate governance, kontraktów handlowych i menedżerskich.

Wcześniej przez ponad 10,5 roku pracował w kancelarii Weil, Gotshal & Manges, ostatnio na stanowisku associate.

Jest radcą prawnym od 2013 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2007).

(www.linkedin.com)

Wiktor Lewczuk specjalizuje się w obsłudze transakcji finansowania dłużnego, sprzedaży długu i restrukturyzacji finansowej. Doradza w kwestiach regulacyjnych z zakresu prawa finansowego i bankowego, a także w sprawach z zakresu prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.

Wcześniej przez ponad cztery lata był prawnikiem kancelarii K&L Gates, ostatnio jako counsel. Przedtem przez 2,5 roku pracował w kancelarii Salans/Dentons, a przez ponad 5,5 roku w kancelarii White & Case w Warszawie, w tym przez pół roku na delegacji w biurze londyńskim.

Jest radcą prawnym od 2010 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2006) oraz na kierunku zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2006).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl