Lider Wolf Theiss wraca do Ameryki, zastąpi go polski partner

1597

 „Rynek Prawniczy” dowiedział się, że pod koniec marca 2019 r. amerykański prawnik Ronald B. Given, jeden z dwóch partnerów zarządzających warszawskim biurem kancelarii Wolf Theiss, opuści stanowisko i firmę, by powrócić do Chicago. Ma go zastąpić partner Tomasz Stasiak. Drugim dotychczasowym partnerem zarządzającym Wolf Theiss w Warszawie jest niemiecki prawnik Peter Daszkowski.

Ronald Given poinformował o nadchodzących zmianach w kancelarii w wywiadzie dla internetowego portalu prawniczego „CEE Legal Matters”.

(www.linkedin.com)

Ronald Given jest prawnikiem transakcyjnym ze specjalizacją korporacyjną i bankową. Kierował zespołami prawników obsługujących oferty publiczne, transakcje fuzji i przejęć oraz finansowania projektów. Doradzał w sprawach przestrzegania przepisów prawa papierów wartościowych.

Partnerem współzarządzającym w biurze warszawskim Wolf Theiss był przez cztery lata. Zajmował się m.in. poszerzaniem bazy klientów, zarządzaniem strategicznym, nadzorowaniem integracji standardów firmowych, a także rekrutacją prawników.

Do tej środkowoeuropejskiej kancelarii z centralą w Wiedniu przystąpił dziesięć lat temu. Został partnerem zarządzającym w jej biurze w Zagrzebiu (Chorwacja). W 2014 r. objął stanowisko starszego partnera do spraw przywództwa strategicznego (resident senior partner) w biurach Wolf Theiss w Pradze i Kijowie. Przedtem przez półtora roku pracował jako prawnik w firmie ubezpieczeniowej Argo na Bermudach. Wcześniej przez 29 lat był prawnikiem w biurze amerykańskiej kancelarii Mayer Brown w Chicago, w której zaczął pracę po ukończeniu w 1978 r. szkoły prawa Uniwersytetu Indiany w Stanach Zjednoczonych i zdobyciu uprawnień adwokata, dochodząc do pozycji partnera.

W wywiadzie dla „CEE Legal Matters” Ronald Given opowiada m.in., że pochodzi z liczącego kilkanaście tysięcy mieszkańców miasteczka Warsaw w stanie Indiana. Poinformował w nim także, iż jego rolę w warszawskim biurze Wolf Theiss przejmie partner Tomasz Stasiak, który pracuje w nim od listopada 2017 r. kierując praktyką nieruchomości i budownictwa.

(www.linkedin.com)

Tomasz Stasiak specjalizuje się w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości, począwszy od nabywania gruntu pod budynek, wyboru wykonawców budowy, poprzez proces finansowania inwestycji, wynajem powierzchni, po sprzedaż gotowych obiektów.

Wcześniej przez ponad siedem lat był prawnikiem kancelarii Salans, potem Dentons. Przedtem przez 4,5 roku pracował w kancelarii Clifford Chance, w tym czasie przez rok tworzył praktykę real estate w jej biurze w Kijowie. Przez prawie osiem lat był prawnikiem kancelarii CMS Cameron McKenna.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2000).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl