Baker McKenzie w zakupie butikowego biurowca przez francuską spółkę inwestycyjną

245

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria Baker McKenzie doradzała francuskiej spółce inwestycyjnej Corum XL przy nabyciu budynku biurowego F2 Boutique Office w Warszawie od spółki Arkady Sobieskiego.

W styczniu 2019 r. spółka Corum XL nabyła za ok. 20 mln euro budynek biurowy F2 Boutique Office w Warszawie od spółki Arkady Sobieskiego.

Pięciopiętrowy budynek F2 Boutique Office (wcześniej pod nazwą Sobieski Business Park) został wybudowany w drugim kwartale 2017 r. w Warszawie. Dysponuje ok. 7,9 tys. mkw. powierzchni biurowej. Główni najemcy to firmy Mediacap i Billennium.

Corum XL to specjalna spółka SCPI przewidziana w prawie francuskim i przeznaczona do inwestowania w sektorze nieruchomości. Należy do francuskiej firmy inwestycyjnej Corum Asset Management, która zarządza aktywami real estate o wartości ok. 2 mld euro, oferuje ponadto usługi planowania finansowego i doradztwa inwestycyjnego. W ostatnich sześciu latach kupiła ok.120 nieruchomości w 13 krajach. F2 Boutique Office to jej druga inwestycja w Polsce. We wrześniu 2018 r. za 20,3 mln euro kupiła od firmy Metro działkę w Poznaniu wraz ze stojącym na niej sklepem sieci Castorama.

– To nasza pierwsza akwizycja w Europie ŚrodkowoWschodniej i zarazem początek naszej działalności inwestycyjnej w tym regionie – skomentował wówczas Philippe Cervesi, szef inwestycji i partner w Corum Asset Management.

Kancelaria Baker McKenzie potwierdziła „Rynkowi Prawniczemu”, że doradzała Corum XL – transakcję obsługiwała counsel Emilia Waszkiewicz.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl