W kancelarii SMM Legal znów rządzi partnerski tercet przywódców

1038

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Aleksander Czech objął 14 stycznia 2019 r. stanowisko partnera zarządzającego w poznańsko-warszawskiej kancelarii SMM Legal Maciak Mataczyński Adwokaci. Tym samym w kancelarii z powrotem jest trzech szefów w tej randze – oprócz Aleksandra Czecha, pozostają nimi Przemysław Maciak i Maciej Mataczyński.

Jak podała kancelaria na swojej stronie internetowej, Aleksander Czech przejął równocześnie odpowiedzialność za jej warszawskie biuro, odciążając Macieja Mataczyńskiego, „który dzięki temu będzie koncentrował się na projektach strategicznych kancelarii”, w tym na obsłudze „bezprecedensowego” połączenia Polskiego Koncernu Naftowego Orlen i Grupy Lotos.

We wrześniu 2018 r. „Rynek Prawniczy” podał, że kancelaria działająca jako Sójka Maciak Mataczyński Adwokaci (SMM Legal) zmieniła niedawno nazwę na Maciak Mataczyński Adwokaci. Funkcję jednego z trzech partnerów zarządzających kancelarii przestał pełnić Tomasz Sójka. Jak informował „Rynek Prawniczy” Przemysław Maciak, zmiana nazwy i zniknięcie z niej nazwiska Tomasza Sójki związane było „ze zmianą struktury kancelarii, w szczególności w aspekcie zarządzania jej bieżącą działalnością”.

(www.linkedin.com)

Aleksander Czech specjalizuje się w prawie spółek handlowych i cywilnym. W ramach departamentu prawa korporacyjnego kieruje zespołem restrukturyzacji przedsiębiorstw. Doradzał przy optymalizacji organizacyjnych modeli połączeń, przekształceń i podziałów spółek, jak również przy optymalizacji podatkowej, transakcjach fuzji i przejęć przedsiębiorstw, przy inwestycjach typu greenfield. Prowadził postępowania sądowe i egzekucyjne.

Jak podaje kancelaria na swojej stronie internetowej, Aleksander Czech dołączył do ówczesnej kancelarii Sójka & Maciak w 2014 r. Po utworzeniu kancelarii Sójka Maciak Mataczyński został partnerem-komandytariuszem tej spółki. Wcześniej przez prawie 5,5 roku pracował w kancelarii Deloitte Legal.

Jest radcą prawnym, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2001).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl