DLA Piper pozyskała energetyczną prawniczkę z doświadczeniem do kierowania praktyką

920

Magdalena Mitas od połowy listopada 2018 r. kieruje w kancelarii DLA Piper praktyką sektora energetycznego. Zastąpiła Macieja Wesołowskiego, który w sierpniu odszedł do kancelarii NGL Legal. Przyszła z kancelarii Magnusson, w której jako partner kierowała praktyką energetyczną.

Magdalena Mitas objęła w DLA Piper stanowisko counsela. Specjalizuje się w prawie energetycznym oraz ochrony środowiska – w doradztwie dla sektorów: energetyki, zasobów naturalnych, infrastruktury, budownictwa oraz ochrony środowiska. Doradza przedsiębiorstwom w kwestiach regulacyjnych, transakcyjnych, realizacji inwestycji, kontraktów handlowych, pomocy publicznej oraz międzynarodowych uregulowań realizacji przedsięwzięć z zakresu wydobycia i transportu surowców. Obsługuje elektrownie, elektrociepłownie, zakłady produkcyjne, przedsięwzięcia związane z energetyką niekonwencjonalną. Reprezentuje strony w postępowaniach administracyjnych, m.in. przed prezesem Urzędu Regulacji Energetyki, prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Dyrekcją Generalną ds. Ochrony Konkurencji Komisji Europejskiej.

Wcześniej była m.in. przez ponad dwa lata partnerem w kancelarii Magnusson, przez 5,5 roku pracowała w kancelarii  Kochański Zięba i Partnerzy, w której zbudowała praktykę prawa energetycznego i ochrony środowiska. Przez prawie cztery lata pracowała w kancelarii DeBenedetti Majewski Szcześniak.

Jest adwokatem od 2013 r.,  absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jak oświadczył Krzysztof Kycia, partner współzarządzający DLA Piper w Polsce, cytowany w komunikacie prasowym kancelarii, Magdalena Mitas wnosi do zespołu „ogromnie cenną znajomość branży energetycznej w Polsce i w kontekście międzynarodowym” i „są to nie tylko zagadnienia natury prawnej, ale też biznesowa wiedza”. Z kolei Jacek Giziński, partner współzarządzający DLA Piper w Polsce, stwierdził w komunikacie prasowym, iż energetyka jest dla kancelarii strategicznym obszarem rozwoju.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl