Partner zarządzający Dentons w Polsce rozpocznie trzecią kadencję na stanowisku

531

Arkadiusz Krasnodębski został w listopadzie 2018 r. po raz trzeci wybrany partnerem zarządzającym kancelarii Dentons w Polsce.

Jego trzyletnia kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2019 r. Według informacji na stronie internetowej kancelarii Dentons, kolejny wybór na szefa firmy „jest dowodem uznania zarówno dla jego osiągnięć w kontekście zarządzania warszawskim biurem, jak i jakości jego pracy w zakresie doradztwa i obsługi transakcyjnej klientów kancelarii”.

Arkadiusz Krasnodębski kieruje także w kancelarii europejską i polską praktyką energetyki i zasobów naturalnych. W kancelarii Salans, a po zmianie nazwy Dentons, pracuje 17 lat.  Jej warszawskim biurem kieruje od 2014 r. kiedy został wybrany na dwa lata. Przywództwo przejął wówczas od Tomasza Dąbrowskiego, który został wtedy partnerem zarządzającym Dentons w Europie. Potem partnerzy w polskim biurze kancelarii wybrali Arkadiusza Krasnodębskiego na drugą, tym razem trzyletnią kadencję, a teraz po raz trzeci, też na trzy lata.

Arkadiusz Krasnodębski specjalizuje się w obsłudze firm z sektora elektroenergetycznego i użyteczności publicznej w kwestiach regulacyjnych, kontraktowych i korporacyjnych. Doradzał właścicielom i operatorom sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, wytwórcom energii elektrycznej, spółkom obrotu i odbiorcom energii elektrycznej i gazu. Obsługiwał inwestycje typu greenfield i brownfield w sektorze elektroenergetycznym. W ostatnim czasie kierował pracami prawników doradzających m.in. francuskiej firmie EDF przy sprzedaży polskich aktywów na rzecz PGE czy polskiej firmie Enea przy odkupieniu Elektrowni Połaniec od francuskiego koncernu Engie.

Jest radcą prawnym od 1999 r. Dyplom magistra prawa zdobył na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1990 r. Przed pracą w Salans/Dentons był prawnikiem polskiego biura amerykańskiej kancelarii Hunton & Williams oraz konsultantem w firmie doradczej Coopers & Lybrand.

Jest renomowanym specjalistą, czego dowodem choćby to, że w tegorocznym i ubiegłorocznym rankingu Chambers Global został uznany za prawnika rangi światowej w kategorii „Projekty i Energetyka”.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl