Kierowała globalnym centrum usług DLA Piper, pracuje z eksliderem tej kancelarii

1102

Paulina Bednarczyk jest od listopada 2018  r. wspólnikiem i dyrektorem operacyjnym w firmie NGL Legal – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma. Wcześniej kierowała centrum usług wspólnych sieci DLA Piper, które działa w Warszawie.

„Rynek Prawniczy” ustalił, że w listopadzie na dyrektora finansowego w NGL Legal przeszła z warszawskiego biura DLA Piper jego główna księgowa przez ostatnie 10 lat Dorota Mazur, a menedżerem zasobów ludzkich w NGL Legal został Ariel Szafran, który przez ponad 8,5 roku pełnił tę funkcję w DLA Piper.

(www.linkedin.com)

Paulina Bednarczyk ma kilkanaście lat doświadczenia w branży usług profesjonalnych i prawniczych. Przez ostatnie trzy lata kierowała globalnym centrum usług wspólnych (Head of Global Service Center) międzynarodowej firmy prawniczej DLA Piper w Warszawie obejmującym cztery obszary wsparcia biznesu: marketing, zasoby ludzkie, finanse i informatykę. Była odpowiedzialna za jego utworzenie i rozwój, za rekrutację pracowników, przeniesienie procesów biznesowych do centrum i ich ulepszenie, finanse. Po dwóch latach zbudowała zespół liczący 240 osób.

Wcześniej przez ponad pięć lat pracowała w dziale finansowym DLA Piper, w tym przez ponad trzy jako menedżer. Przedtem przez dziewięć lat była audytorem finansowym w firmie doradczej Deloitte.

Posiada uprawnienia biegłego rewidenta. Jest absolwentką studiów na kierunku finanse i księgowość na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (2003).

(www.linkedin.com)

W listopadzie nowym partnerem NGL Legal został prawnik Jarosław Witek; on także przeniósł się z kancelarii DLA Piper, w której pracował od prawie 11 lat, a ostatnio zajmował stanowisko counsela.

Jarosław Witek specjalizuje się w prawie korporacyjnym, w doradztwie z zakresu prawa gospodarczego, w przygotowywaniu, opiniowaniu i negocjowaniu umów handlowych oraz w prawie zamówień publicznych, w tym w obsłudze przetargów w branży zbrojeniowej i lotnictwie. Doradzał przy tzw. umowach offsetowych związanych z dostawami uzbrojenia i sprzętu wojskowego na potrzeby polskich sił zbrojnych. Jest radcą prawnym.

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, do zespołu prawników NGL Legal dołączyli: w sierpniu 2018 r. Anna Krzanicka, associate zajmująca się zagadnieniami upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw, która przeszła z DLA Piper; we wrześniu Małgorzata Studniarek jako associate, która także przeszła z  DLA Piper, Aleksandra Szostak, senior associate specjalizująca się w bankowości i finansach, która również opuściła DLA Piper oraz Sara Radzicka, energetyczna associate, która poprzednio pracowała na stanowisku młodszego specjalisty w firmie Gaz-System; w listopadzie Krzysztof Szura jako associate zajmujący się prawem ochrony danych osobowych, poprzednio prawnik w firmie Good Data Protection Standard.

Zespół prawników uzupełnia personel biznesowy. Od października menedżerem marketingu jest Katarzyna Ataman, która przedtem pracowała w tej samej roli w centrum usług wspólnych DLA Piper, od września starszym specjalistą marketingu jest Anna Lesiak, która przedtem pracowała jako specjalista business development w DLA Piper, a od sierpnia asystentką – Karolina Juszczyk, wcześniej także w DLA Piper.

NGL Legal to kancelaria z ambicją stania się grupą kompleksowego doradztwa biznesowego założona w sierpniu 2018 r. przez Krzysztofa Wiatera, który przedtem przez ponad 10 lat był partnerem zarządzającym w kancelarii DLA Piper.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl