WKB Wierciński Kwieciński Baehr w umowie sponsoringu wioślarskich mistrzyń

216
(fot. J. Kowacic - www.pztw.pl)

Kancelaria WKB Wierciński Kwieciński Baehr doradzała polskim wioślarkom Agnieszce KobusZawojskiej, Marii Springwald, Marcie Wieliczko i Katarzynie Zillmann w negocjacjach i przy zawarciu umowy partnerskiej z Totalizatorem Sportowym.

Totalizator Sportowy został w sierpniu 2018 r. oficjalnym partnerem osady tworzącej wioślarską czwórkę podwójną kobiet, która zdobyła mistrzostwo Europy na zawodach w sierpniu 2018 r. w Glasgow i wygrała mistrzostwo świata we wrześniu w Płowdiw. Agnieszka Kobus-Zawojska i Maria Springwald są ponadto brązowymi medalistkami igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, razem z Moniką Ciaciuch i Joanną Leszczyńską w osadzie.

Współpraca sponsorska Totalizatora z wioślarkami potrwa do rozpoczęcia letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r. W ramach partnerstwa zawodniczki otrzymają przewidziane umową finansowanie, które da im możliwość realizowania celów sportowych i pomoże skupić się na przygotowaniach i startach w kolejnych zawodach sportowych.

Oprócz wioślarstwa TS w tym samym projekcie zasponsorował łyżwiarstwo podpisując umowy partnerskie także z Patrycją Maliszewską (short track) i Sebastianem Kłosińskim (łyżwiarstwo szybkie) trwające do zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 r.

Inicjatywa jest efektem współpracy TS i Ministerstwa Sportu i Turystyki. „Szóstka” to główna wygrana w zakładach Lotto, dlatego Totalizator, który jest organizatorem tej gry liczbowej, objął sponsoringiem właśnie szóstkę sportowców.

Totalizator Sportowy od lat wspiera krajowy sport,   sportowców i organizację zawodów sportowych w Polsce. W 2017 r. z przychodów z gry liczbowej Lotto przekazał na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej ponad 744 mln zł.

– Dziś rozpoczynamy kolejny projekt, którego celem jest wsparcie sześciorga utalentowanych zawodników. Wierzymy, że nasza pomoc pozwoli im osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, wzmocni pozycję polskiego sportu na arenie międzynarodowej, a kibicom da więcej powodów do radości i fantastycznych przeżyć. Przypomnę w tym miejscu piękne słowa znanego nam wszystkim Raula Lozano, który w autobiografii napisał „Często pytany jestem, jak dalece motywują zawodników pieniądze. Zapewniam: żadne pieniądze nie dają takiej satysfakcji, jak polscy kibice” – oświadczył Olgierd Cieślik, prezes zarządu TS.

– Cieszę się bardzo, że poprzez tę inicjatywę Totalizator Sportowy, niezwykle istotna spółka dla MSiT, angażuje się w ten bardzo ważny projekt. To idea, którą konsekwentnie realizujemy i chcemy ją kontynuować. Jest nią objęcie młodych zawodników z perspektywami olimpijskimi opieką spółek skarbu państwa. Od stycznia przyszłego roku 300400 sportowców będzie objętych opieką indywidualną w ramach innowacyjnego projektu, którego celem są igrzyska w Tokio i w Pekinie. Oprócz finansów MSiT, które wędrują do polskich związków sportowych na przygotowania, stypendia, opiekę medyczną, te indywidualne kontrakty mają im zapewnić absolutnie spokojną głowę, komfort przygotowań do igrzysk olimpijskich – skomentował Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

– Bardzo dziękuję, że znalazłyśmy się w tym projekcie. Tak naprawdę w naszym przypadku jest to pierwsze indywidualne wsparcie, które trafi bezpośrednio do nas. Teraz ze spokojną głową będziemy mogły skupić się tylko na treningu, a nie myśleć o drugorzędnych rzeczach. Jestem przekonana, że pomoże to nam w osiągnięciu celu, jakim są igrzyska w Tokio, że będziemy mieć wiele wspólnej radości z wygrywania – stwierdziła Agnieszka Kobus-Zawojska.

Jak poinformowała na swojej stronie internetowej kancelaria WKB Wierciński Kwieciński Baehr wioślarkom doradzała counsel Milena Bogdanowicz z praktyki prawa własności intelektualnej i TMT.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl