Baker McKenzie w przejęciu firmy produkującej sklepowe wyposażenie do ekspozycji towaru

281
(www.retaildesignblog.net)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, warszawskie biuro kancelarii Baker McKenzie i amerykańska kancelaria Goodwin Procter doradzały funduszowi The Carlyle Group i jego spółce Array przy nabyciu firmy Willson & Brown.

W październiku 2018 r. firma Array Canada Inc. należąca do funduszu private equity The Carlyle Group ogłosiła o zakupie firmy Willson & Brown zajmującej się produkcją tzw. materiałów wspierających sprzedaż (reklamowych) w sklepach, takich jak stojaki, regały, półki, słupy, misy, wieszaki, makiety, naklejki, ulotki, broszury. Szczegółów finansowych transakcji nie ujawniono.

The Carlyle Group jest firmą inwestycyjną zarządzającą aktywami o wartości 210 mld dolarów. W grudniu 2015 r. zarządzany przez nią amerykański fundusz Carlyle U.S. Equity Opportunity Fund II kupił firmę Array Canada Inc.

Kanadyjska firma Array produkuje, dostarcza, montuje i serwisuje elementy wyposażenia przestrzeni ekspozycyjnych do sklepów z artykułami kosmetycznymi. Działa od ponad 35 lat. Zatrudnia ponad 1,4 tys. pracowników w Toronto i Bradford (Kanada), Nowym Jorku i Long Island (Stany Zjednoczone), Mexico (Meksyk) oraz Shenzhen (Chiny).

Firma Willson & Brown jest producentem wyposażenia do ekspozycji towarów w sklepach. Działa w Europie projektując, instalując i serwisując kompleksowe systemy ekspozycyjne do kosmetyków, napojów, elektroniki oraz artykułów spożywczych. Założona w 1995 r. działa obecnie w 70 krajach na świecie i zatrudnia ponad 900 osób. Jej główna siedziba mieści się w Warszawie, a oddziały ma w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Czechach, Rosji, Maroku, na Węgrzech i Ukrainie.

– Połączenie tych dwóch firm poszerzy utalentowany i doświadczony zespół, wprowadzi wielu nowych klientów oraz dodatkowe zasoby, które pozwolą na zwiększenie zakresu naszych usług w Europie. Wzmocni również znacznie nasze możliwości w Europie i na Bliskim Wschodzie, dostarczając Array nie tylko park maszynowy przystosowany do produkcji w metalu, drewnie, technologii wtryskowej oraz montażu elementów wykonanych z różnych materiałów, ale również dostęp do innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez Willson & Brown. Cieszymy się, że Wojciech Gackowski i Dariusz Rutczyński, dyrektorzy Willson & Brown, zgodzili się zostać ważnymi udziałowcami Array i współpracować z nami w budowaniu wartości w kontaktach z naszymi partnerami na całym świecie – skomentował Jeffrey K. Casselman, prezes Array.

Kancelaria Baker McKenzie potwierdziła „Rynkowi Prawniczemu”, że doradzała funduszowi The Carlyle Group i jego spółce Array Canada w polskich aspektach nabycia firmy Willson & Brown. W obsługę transakcji zaangażowani byli Tomasz Krzyżowski i Radzym Wójcik.

Array i Carlyle doradzała także amerykańska firma prawnicza Goodwin Procter.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl