Prawniczka transakcyjna zamieniła kancelarię na państwowy fundusz inwestycyjny

881

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Anna Błońska jest od czerwca 2018 r. prawnikiem w Polskim Funduszu Rozwoju. Opuściła kancelarię Weil, Gotshal & Manges.

(www.linkedin.com)

Anna Błońska zajmuje w PFR stanowisko senior legal counsel. Specjalizuje się w obsłudze fuzji i przejęć spółek oraz  transakcji na rynkach kapitałowych, jak również spraw korporacyjnych. Doradzała spółkom handlowym, funduszom inwestycyjnym, bankom i domom maklerskim w zakresie różnych aspektów prawa korporacyjnego i papierów wartościowych, w tym dotyczących obowiązków sprawozdawczych oraz zagadnień regulacyjnych.

Wcześniej przez ponad siedem lata pracowała w kancelarii Weil, Gotshal & Manges, ostatnio na stanowisku senior associate. Przedtem przez cztery lata była prawniczką w dziale papierów wartościowych kancelarii Baker & McKenzie w Warszawie.

Jest radcą prawnym od 2012 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2008) oraz magisterskich studiów na kierunku finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2011).

Polski Fundusz Rozwoju to utworzona w 2016 r., w ramach realizacji Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, państwowa spółka inwestycyjna oferująca instrumenty finansowe służące rozwojowi przedsiębiorstw i samorządów, angażująca kapitał w przedsięwzięcia wpływające na zrównoważony rozwój społeczny i wzrost gospodarczy kraju.

Ostatnio PFR m.in. odkupił spółkę Polskie Koleje Linowe od funduszu Mid Europa Partners, nabył 35 proc. udziałów w firmie Solaris Bus & Coach, przejął kontrolę nad firmą Pesa Bydgoszcz, zainwestował kapitał w budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl