Partnerski awans polskiej prawniczki antymonopolowej z brukselskiego biura White & Case

577
(www.whitecase.com)

Katarzyna Czapracka z biura White & Case w Brukseli została partnerem tej międzynarodowej firmy prawniczej w ostatniej turze awansów ogłoszonej w październiku 2018 r.

Nominacje partnerskie, które wejdą w życie 1 stycznia 2019 r., otrzymało w sumie 41 prawników z 12 globalnych praktyk i 15 biur kancelarii.

– Awans partnerski jest owocem wieloletniego zaangażowania i najwyższej jakości pracy dla naszych klientów. Partnerzy z aktualnego rocznika tworzą najliczniejszą grupę w naszej historii, pokazującą, jaki poziom talentu wykształciliśmy w kancelarii. Rozwijamy partnerstwo, zarówno poprzez wewnętrzne promocje, jak i zatrudnianie pracowników, aby zrealizować naszą strategię 2020 – oświadczył Hugh Verrier, globalny partner zarządzający w White & Case.

Katarzyna Czapracka została nominowana ze stanowiska partnera lokalnego na partnera w globalnej praktyce antymonopolowej kancelarii. Pracuje w jej biurze w Brukseli. Specjalizuje się w europejskim i polskim prawie konkurencji, w tym na styku z prawem własności intelektualnej, w ogólnym prawie Unii Europejskiej, w tym w kwestiach regulacyjnych.

Doradza międzynarodowym korporacjom, m.in. z sektorów dóbr konsumpcyjnych, finansowego, nowych technologii, telekomunikacji i mediów oraz  private equity, w kwestiach zgodności fuzji i przejęć z unijnym prawem ochrony konkurencji, m.in. w transakcjach joint venture. Reprezentuje strony w postępowaniach przed Komisją Europejską i Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w procesach przed sądami unijnymi w sprawach zmów kartelowych i nadużywania pozycji dominującej na rynku, zwłaszcza przy wykonywaniu praw własności intelektualnej. Doradza też w sprawach transferu technologii i umów licencyjnych dotyczących udzielania praw własności intelektualnej.

W kancelarii White & Case pracuje od 14 lat, od stycznia 2015 r. jako partner lokalny. Oprócz Brukseli pracowała też w jej biurach w Nowym Jorku i Waszyngtonie, gdzie doradzała w kwestiach międzynarodowego i amerykańskiego prawa antymonopolowego. W 2015 r. była też przez rok delegowana (secondment) do pracy w warszawskim biurze kancelarii.

Jest adwokatem belgijskim, nowojorskim i polskim, absolwentką studiów prawniczych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000), szkoły prawa na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku (Columbia University School of Law – LLM, 2004), doktorem prawa (Juristic Science Doctor) tejże Columbia Law School (2007).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl