Deloitte Legal w zejściu lekarskiej spółki z parkietu giełdy

397

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria Deloitte Legal doradzała głównym akcjonariuszom oraz spółce Polmed przy ogłoszeniu wezwania na sprzedaż jej akcji, przymusowym ich wykupie oraz wycofaniu z notowań na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Firma Polmed prowadzi w Polsce sieć przychodni lekarskich.

W maju 2018 r. wezwanie do zapisywania się na sprzedaż jej akcji spółki ogłosili wspólnie sama spółka oraz jej akcjonariusze prezes Radosław   Szubert i wiceprezes Romuald  Magdoń, bezpośrednio i za pośrednictwem cypryjskiej i maltańskich spółek. Wzywający posiadający łącznie ok. 15,3 mln akcji uprawniających do 61,9 proc. głosów planowali nabycie wszystkich nie będących ich własnością akcji spółki, w sumie prawie 13,3 mln, uprawniających do 38,08 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Ich następnym zamiarem było przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji spółki od tych akcjonariuszy, którzy nie odpowiedzą na wezwanie. Celem ostatecznym było wycofanie ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.  Po zakończeniu w sierpniu 2018 r. transakcji wynikłych z ogłoszonego wezwania akcjonariusze wzywający byli w posiadaniu łącznie 27,8 mln akcji Polmedu, czyli 97,3 proc. kapitału zakładowego spółki. Wartość akcji nabytych w ramach wezwania wyniosła ok. 36 mln zł. We wrześniu 2018 r. przeprowadzili przymusowy wykup ok. 0,8 mln akcji spółki, a następnie doprowadzili do zawieszenia jej notowań giełdowych. Niebawem jej akcje zostaną, zgodną decyzją akcjonariuszy, ostatecznie wycofane z giełdy.

Firma Polmed z siedzibą w Starogardzie Gdańskim od 1999 r. rozwija sieć przychodni lekarskich oferujących opiekę medyczną dla osób prywatnych, firm i instytucji, świadcząc podstawowe i specjalistyczne usługi ambulatoryjne w placówkach własnych oraz we współpracy z ok. 2 tys. lekarzy. Pod szyldem Polmedu funkcjonuje 17 centrów medycznych w takich miastach, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Sosnowiec, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Starogard Gdański, Olsztyn.

Kancelaria Deloitte Legal poinformowała na swojej stronie internetowej, iż doradzała większościowym akcjonariuszom spółki Polmed w procesie delistingu, w tym w ogłoszeniu wezwania na sprzedaż akcji oraz w negocjacjach kredytu bankowego na sfinansowanie ich wykupu. Zakres doradztwa obejmował opracowanie struktury transakcji, przygotowanie wezwania i skupu akcji własnych w celu ich umorzenia, prowadzenie negocjacji z bankiem oraz doradztwo prawne przy uzyskaniu kredytu.

W zespole prawników doradzających byli: partner zarządzający Paweł Moskwapartner associate Maciej Wróblewski, managing associate Mateusz Iżowski i senior associate Alina Świerczek.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl