Dentons kancelarią roku w konkursie portalu o rynku nieruchomości

483

Kancelaria Dentons zwyciężyła w konkursie-plebiscycie na najlepszą firmę prawniczą w obsłudze rynku nieruchomości w 2018 r.

W kategorii „Kancelaria Roku” konkursu Prime Property Prize 2018, zorganizowanego przez internetowy portal Propertynews, nominowane były ponadto kancelarie CMS, Crido Legal, Linklaters i White & Case.

Konkurs rozstrzygnięto 17 września 2018 r. w trakcie gali w warszawskim hotelu Sheraton zorganizowanej na zakończenie pierwszego dnia Property Forum 2018 –największej imprezy branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. W siódmej edycji plebiscytu na „najlepsze nieruchomości i przestrzenie komercyjne ostatniego roku, a także osobistości i firmy, których działania odegrały kluczową rolę w rozwoju branży”, po raz pierwszy wybierano laureata spośród firm prawniczych wyspecjalizowanych w obsłudze krajowego rynku commercial real estate. W kategorii „Kancelaria Roku” nagroda jest przyznawana kancelariom, „których zespoły swoją wiedzą oraz postawą realizują najwyższe standardy świadczenia usług prawnych na rynku nieruchomości komercyjnych i wnoszą wybitny wkład do praktyki prawniczej”. W sumie w konkursie jest 13 kategorii, m.in. „Człowiek Roku”, „Najemca Roku”,  „Deweloper Roku”, „Zielony Budynek”, „Doradca Roku”, „Inwestycja Roku” (oddzielnie dla handlu, biur, magazynów i hoteli).

Zgodnie z regulaminem konkursu, każdy z członków Forum Ekspertów przesyła pięć propozycji nominacji w poszczególnych kategoriach wraz z krótkim uzasadnieniem. Na podstawie przesłanych propozycji redakcja tworzy listę Top 5 dla każdej kategorii. Listy nominowanych publikowane są na portalach Propertynews oraz Propertydesign. Na nominowanych głosują eksperci oraz równocześnie czytelnicy obu portali. Zwycięzcy są wyłaniani po zliczeniu punktów wynikających z otrzymanych głosów ekspertów (każdy to 10 pkt.) i czytelników portali (każdy głos/klik internauty to 1 pkt.) – decyduje suma punktów.

Organizatorem Prime Property Prize 2018 jest Grupa PTWP – wydawca portali Propertynews i Propertydesign, organizator konferencji Property Forum 2018.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl