KKG i kancelaria MyLo w zakupie siedziby centrum narodowej nauki

341
(www.moonoffice.pl)

Kancelaria Kubas Kos Gałkowski doradzała Narodowemu Centrum Nauki przy zakupie w Krakowie biurowca na siedzibę od firmy deweloperskiej Moonoffice, której doradzała krakowska kancelaria MyLo Pogoda Gładki Grzesiek.

Transkację sfinalizowano pod koniec czerwca 2018 r. za cenę 67 mln zł, sfinansowaną z budżetu państwa.

Biurowiec Moon Office ma pięć kondygnacji i 5,3 tys. mkw. powierzchni. Jego budowa trwała od października 2016 r.  do marca 2018 r. W nowoczesnej bryle budynku zainstalowano m.in. ekologiczne rozwiązania takie jak oświetlenie LED z czujnikami bezruchu, pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, dwie stacje ładowania pojazdów elektrycznych, oszczędne baterie umywalkowe na fotokomórkę. Rowerzyści mają do dyspozycji szatnię z prysznicem i punkt naprawy rowerów. Dach budynku przyozdobiono roślinnością. Narodowe Centrum Nauki przeprowadzi się do nowej siedziby jeszcze w tym roku.

Narodowe Centrum Nauki jest państwową agencją wykonawczą powołaną do wspierania działalności naukowej, która finansuje badania podstawowe, czyli prace eksperymentalne lub teoretyczne podejmowane przede wszystkim w celu zdobycia nowej wiedzy o podstawach zjawisk i obserwowalnych faktów, bez nastawienia na bezpośrednie zastosowanie komercyjne. NCN udziela jednostkom badawczym i naukowcom grantów finansowych w ramach kilkunastu konkursów. Roczny budżet na  granty to ok. 1,25 mld zł, czyli ok. 15 proc. całego budżetu nauki w Polsce. Centrum zatrudnia ok. 150 osób. To jedyna rządowa agencja, która ma siedzibę w Krakowie.

Moonoffice to firma deweloperska utworzona w 2016 r. w Krakowie przez udziałowców innej krakowskiej firmy deweloperskiej Sol & Art oraz przedsiębiorcę Cezarego Kucharskiego, eksfutbolistę i byłego menedżera zawodnika Roberta Lewandowskiego. Jej pierwszą i jedyną dotychczas inwestycją był biurowiec Moon Office.

Kancelaria Kubas Kos Gałkowski poinformowała „Rynek Prawniczy”, że jej prawnicy doradzali Narodowemu Centrum Nauki przy sporządzeniu projektów umowy przedwstępnej i – po ukończeniu budowy biurowca –  przyrzeczonej umowy jego zakupu.

Kancelaria MyLo Pogoda Gładki Grzesiek potwierdziła „Rynkowi Prawniczemu”, że doradzała firmie Moonoffice.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl