CMS z kolejnym specjalistą od cen transferowych w zespole

349

Bartłomiej Wajda jest od września 2018 r. w składzie kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang w Warszawie poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma prawnicza.

Na stanowisku counsela kieruje zespołem cen transferowych działającym w ramach praktyki podatkowej kancelarii.

Bartłomiej Wajda specjalizuje się w dziedzinie cen transferowych. Zajmuje się m.in. modelowaniem transakcji wewnątrzgrupowych, przygotowywaniem dokumentacji cen transferowych i kształtowaniem polityki w tym zakresie oraz wyceną transakcji, w tym opracowywaniem analiz porównawczych transakcji towarowych, licencyjnych, usługowych oraz finansowych. Doradza przy negocjacjach jednostronnych i dwustronnych uprzednich porozumień cenowych, a także w postępowaniach w zakresie procedury wzajemnego porozumiewania się. Reprezentuje przedsiębiorstwa w trakcie kontroli skarbowych dotyczących cen transferowych. Posiada znajomość zagadnień dotyczących alokacji zysku do zakładu zagranicznego oraz transakcji niematerialnych. Pracował m.in. dla firm z branż: motoryzacyjnej, artykułów konsumpcyjnych, finansowej, elektronicznej, farmaceutycznej.

Wcześniej przez 12 lat pracował w działach podatkowych firm doradczych: PricewaterhouseCoopers (prawie pięć lat), Ernst & Young (3,5 roku) i KPMG (ponad 3,5 roku). Przedtem przez ponad dwa lata był konsultantem biznesowym w firmie doradczej DGA.

Jest doradcą podatkowym, absolwentem prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2007) oraz handlu zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (2004).

– Doradztwo w zakresie cen transferowych to kolejny element – po wzmocnieniu oferty w zakresie postępowań podatkowych i transakcji M&A – naszej strategii rozwoju usług podatkowych w Polsce i w regionie – oświadczył Andrzej Pośniak, partner zarządzający praktyką podatkową CMS w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, cytowany w komunikacie prasowym kancelarii.

W kwietniu 2018 r. zespół podatkowy kancelarii zasilił inny specjalista od cen transferowych, Radosław Byczyk.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl