Adwokat Bartłomiej Pietruszka wzmacnia kancelarię Brysiewicz i Wspólnicy

350

Miło nam poinformować, że w sierpniu 2018 r. zespół Kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy sp. k. wzmocnił adw. Bartłomiej Pietruszka, który pokieruje praktyką prawa karnego, ze szczególnym uwzględnieniem przestępczości gospodarczej (white-collar crime).

Jest to kolejne w krótkim czasie wzmocnienie kancelarii, w czerwcu br. dołączyły dr r. pr. Magdalena Porzeżyńska, specjalistka z zakresu prawa energetycznego i ochrony środowiska, i adw. Aleksandra Zeuschner, specjalistka z zakresu rynku kapitałowego.

Bartłomiej Pietruszka jest adwokatem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Podyplomowe Studium Zapobiegania Przestępczości Gospodarczej, Skarbowej i Przeciwko Mieniu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz American Law Program na Uniwersytecie Jagiellońskim prowadzonym we współpracy z The Catholic University of America, Columbus School of Law in Washington D.C., USA.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia postępowań dotyczących niegospodarności zarządu, oszustw kredytowych, przestępstw przeciwko wierzycielom (utrudnianie dochodzenia roszczeń, wyprowadzanie aktywów, fikcyjne transakcje i upadłości) oraz oszustw dotyczących papierów wartościowych. Posiadane doświadczenie pozwala mu także na minimalizację ryzyka związanego z ponoszeniem odpowiedzialności karnej, a także zapewnienie wsparcia przedsiębiorcom w przygotowaniu regulaminów wewnętrznych oraz prowadzeniu procesu zabezpieczania i odzyskiwania mienia.

Mec. Pietruszka przed dołączeniem do zespołu kancelarii współpracował z kancelariami BWHS Bartkowiak Wojciechowski Hałupczak Springer sp. j., CWW Cieślak Ways i Wspólnicy sp. k.

Jan Sakławski, radca prawny, wspólnik:

– Cieszymy się z dołączenia do nas mec. Pietruszki, znakomitego adwokata, który będzie kierował naszą praktyką prawa karnego. Jego doświadczenie, szczególnie w zakresie tzw. white-collar crime, idealnie wpasowuje się w wizję świadczonej przez BiW kompleksowej obsługi prawnej. Od początku istnienia kancelarii jednym z naszych priorytetów było znalezienie najlepszych i różnorodnych specjalistów, którzy pozwolą nam zadbać o interesy klientów w sposób kompletny.

Rynek prawniczy staje się coraz trudniejszy i coraz bardziej wyspecjalizowany. W tych warunkach sukces mogą osiągnąć ci, którzy potrafią zaoferować klientom pomoc w każdym aspekcie prowadzonej przez nich działalności gospodarczej. Dla przedsiębiorców coraz częściej zaś konieczne staje się wsparcie prawnika biegłego w kwestiach związanych z przestępstwami menedżerskimi. Osoby piastujące funkcje członków zarządu spółek kapitałowych są bowiem narażone nie tylko na różne formy odpowiedzialności cywilnej, ale również karnej i karnoskarbowej. Coraz częściej klienci oczekują również od prawników podjęcia działań zmierzających do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej ich przeciwników procesowych, w szczególności niedopełniających swoich obowiązków urzędników. Chcemy, by każdy klient mógł uzyskać od nas tego rodzaju wsparcie i doświadczenie mec. Pietruszki będzie w tym zakresie nieocenione.

Materiał kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy