Cztery kancelarie w czołówce rankingu specjalistów od prawa mediów w Polsce

531

W 2018 r. w grupie firm prawniczych, które zdobyły najwyższe pozycje w rankingu Media Law International dla Polski, są – podobnie jak rok wcześniej – cztery kancelarie: Baker & McKenzie, Czyżewscy, GWW Grynhoff i Partnerzy oraz Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.

Media Law International to specjalistyczny przewodnik prezentujący czołowe kancelarie zajmujące się prawem mediów z 56 jurysdykcji na świecie, w tym z Polski. Ujmuje je w tzw. tiers (poziomy). W Polsce do poziomu 1 (tier 1) autorzy rankingu-przewodnika zaliczyli cztery wymienione firmy prawnicze.

W gronie ogółem 27 kancelarii z Polski wymienionych na pięciu poziomach rankingu (w 2017 r. było ich tyle samo, a w 2016 r. – 18), oprócz tych największych, znalazły się także specjalistyczne butiki APLaw Artur Piechocki (poziom 4) i Jakubowski Pluta i Wspólnicy (awans z poziomu 5 do 4).

Ranking sporządził zespół dziennikarzy opierając się na niezależnym badaniu rynku, kwestionariuszach wypełnionych i nadesłanych przez firmy prawnicze oraz na rozmowach z ich klientami z branży mediów, a także na wizytach w klasyfikowanych kancelariach.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl