Crido Legal w dofinansowaniu startupu z branży reklamy internetowej

282

Kancelaria Crido Legal doradzała funduszowi Kogito Ventures przy inwestycji w startup AdMonks oferujący sklepom internetowym automatyzację reklam w serwisach społecznościowych.

W lipcu 2018 r. działająca od dwóch lat w branży reklamy internetowej toruńska firma AdMonks pozyskała 1,5 mln zł od dwóch funduszy venture capital – Data Ventures i Kogito Ventures. Środki z inwestycji przeznaczy na rozwój narzędzi do automatyzacji kampanii reklamowych sklepów internetowych w serwisach społecznościowych Facebook  i Instagram. Z usług AdMonks mogą korzystać właściciele e-sklepów działających na kanadyjskiej platformie Shopify. Firma pomaga znaleźć i pozyskać nowych klientów, odzyskać tych, którzy „porzucili koszyki” albo już nie zaglądają do sklepu, zbudować relację z istniejącymi klientami oraz prowadzić akcje wyprzedażowe.  Ma już 140 amerykańskich klientów.

Kogito Ventures to fundusz venture capital, który inwestuje w firmy we wczesnej fazie rozwoju, m.in. z zakresu handlu internetowego, informatycznych rozwiązań w „chmurze danych”, technologii blockchain, oprogramowania ekomobilności. Była to już szósta inwestycja funduszu, który wyłożył środki finansowe m.in. na spółkę Packhelp produkującą samodzielnie zaprojektowane przez klientów pudełka z własnym nadrukiem czy w spółkę Papukurier organizującą dostawy posiłków z restauracji do domów klientów.

Kancelaria Crido Legal poinformowała „Rynek Prawniczy”, iż doradzała Kogito Ventures przy inwestycji w AdMonks. Obsługa obejmowała kompleksowe doradztwo w procesie przygotowania i negocjowania założeń współpracy oraz umowy inwestycyjnej. Wykonywała ją prawniczka Martyna Musielewicz pod nadzorem senior associate’a Szymona Sypa.

Jak skomentował Szymon Syp, doświadczenie we współpracy z funduszami venture capital pokazuje, że „największym wyzwaniem dla prawników przy inwestycji w startupy jest znajdowanie bezpiecznych rozwiązań prawnych chroniących interesy obu stron: inwestorów i założycieli, bez skomplikowanych konstrukcji prawnych”.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl