Transfer prawniczki filmowej z kancelarii Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy do WKB

783

Milena Bogdanowicz jest od 6 sierpnia 2018 r. prawniczką kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma. Przeszła do niej z kancelarii LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy.

Milena Bogdanowicz zajmuje stanowisko counsela w zespole prawa własności intelektualnej & TMT kancelarii. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, w tym w prawie filmowym, mediów, reklamy, w prawie prasowym, autorskim oraz w ochronie dóbr osobistych. Przygotowuje i negocjuje umowy, w tym dotyczące produkcji programów rozrywkowych według zagranicznych formatów, umowy z twórcami i  wykonawcami, umowy o świadczenie usług reklamowych i marketingowych. Pracuje m.in. dla producentów filmowych i telewizyjnych, wydawców książek, organizacji branżowych zrzeszających producentów audiowizualnych, agencji reklamowych i firmowych działów marketingu. Doradza także firmom i agencjom public relations w przypadkach tzw. kryzysów medialnych – na etapie przedprocesowym oraz w postępowaniach sądowych.

Wcześniej przez ponad 8,5 roku pracowała w kancelarii LSW Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy.

Jest radcą prawnym, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2008).

W 2013 r., w wieku 30 lat, zwyciężyła w drugiej edycji konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra”, współorganizowanego wówczas przez wydawnictwo prawnicze LexisNexis Polska i „Dziennik Gazetę Prawną”, wyłaniającego młodych prawników, którzy wyróżniają się wiedzą merytoryczną, postawą społeczną oraz kreatywnością i umiejętnością wyczuwania nowych trendów rynkowych.

Partner zarządzający kancelarii WKB Jerzy Baehr, cytowany w komunikacie prasowym, ocenił, iż „Milena Bogdanowicz jest jedną z najbardziej cenionych specjalistek z zakresu prawa własności intelektualnej, reklamy, produkcji filmowej i kryzysów wizerunkowych”.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl