Dentons i CMS w zakupie trzy i półgwiazdkowego hotelu w Krakowie

339

Kancelaria Dentons doradzała niemieckiemu funduszowi Union Investment Institutional Property przy zakupie hotelu Park Inn by Radisson w Krakowie od austriackiej firmy deweloperskiej UBM Development oraz spółki Lindorcenia, którym doradzała kancelaria CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang.

W sierpniu 2018 r. sfinalizowano transakcję zakupu przez jeden z funduszy firmy inwestycyjnej Union Investment hotelu Park Inn by Radisson w Krakowie od joint venture spółek zależnych austriackiej firmy deweloperskiej UBM Development oraz zarejestrowanej na Cyprze spółki Lindorcenia Ltd. Zarządcą hotelu na podstawie długoterminowej umowy dzierżawy jest Radisson Hotel Group, która firmuje go swoją marką. Cena zakupu wynosiła ok. 26 mln euro.

Trzy i półgwiazdkowy, pięciopiętrowy hotel otwarto w 2009 r. na południowym brzegu Wisły, w pobliżu centrum miasta. Posiada 152 pokoje, restauracje, siłownię, pięć sal konferencyjnych oraz 70 podziemnych miejsc parkingowych. Jego całkowita powierzchnia to prawie 13 tys. mkw., a użytkowa – 11 tys. mkw. Wybudowano go kosztem 100 mln zł.

Union Investment to niemiecka firma zarządzająca od ponad 50 lat inwestycjami na rynku nieruchomości. Obecnie gospodaruje aktywami o wartości 30 mld euro. Pod koniec stycznia 2018 r. nabyła dwa hotele Holiday Inn w Polsce – wybudowany w Warszawie i budowany na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. W sumie posiada w Polsce sześć hoteli w czterech miastach, w tym jeszcze Radisson Blu na Starym Mieście w Krakowie oraz we Wrocławiu, a także Hampton by Hilton City Center w Warszawie.

UBM Development to austriacka firma deweloperska stawiająca hotele w Europie – w Niemczech, Austrii i w Polsce.

– Lokalizacja hotelu, która jest dogodna zarówno dla podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych, a także trwale wysoka frekwencja, to czynniki, które sprawiły, że Park Inn by Radisson świetnie wpisuje się w portfel Union Investment.  Widzimy potencjał inwestycyjny na polskim rynku hotelowym – oświadczył Andreas Löcher, szef działu zarządzania inwestycjami hotelowymi w Union Investment Real Estate.

Kancelaria Dentons potwierdziła „Rynkowi Prawniczemu”, że doradzała Union Investment  – prawnicy Anna Garbula-Węgrzynowska, Katarzyna Ławińska pod nadzorem partnera Pawła Dębowskiego, szefa zespołu prawa nieruchomości kancelarii w Europie.

Kancelaria CMS poinformowała „Rynek Prawniczy”, że doradzała UBM Development oraz spółce Lindorcenia – prawnicy Piotr Przybylski, Izabela Kultys, Justyna Tokarzewska pod nadzorem partnera Wojciecha Koczary kierującego praktyką nieruchomościową kancelarii w Warszawie i Europie Środkowo-Wschodniej.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl