SKJ i Greenberg Traurig w zakupie centrum nieopodal sopockiego molo

394
(www.ndi.pl)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria Szybkowski Kuźma Jeleń (SKJ) doradzała spółce EuroEast 2 przy nabyciu w lipcu 2018 r. Centrum Haffnera w Sopocie od spółki z udziałem  banku PKO BP i sopockiej firmy deweloperskiej NDI, której doradzała kancelaria Greenberg Traurig.

Centrum Haffnera to kompleks handlowo-usługowy przy bulwarze Bohaterów Monte Casino w Sopocie, nieopodal molo. Wybudowała go w 2009 r. w formule partnerstwa publiczno-prywatnego spółka z udziałem banku PKO BP, który skredytował inwestycję, miasta Sopot, które wniosło grunt (w 2012 r. wycofało się ze spółki) oraz firma deweloperska NDI z Sopotu, która inwestycję zrealizowała. Centrum ma 12 tys. mkw. powierzchni. Mieszczą się w nim sklepy i restauracje oraz wielosalowe kino.

EuroEast 2 to spółka inwestująca na rynku nieruchomości, której akcjonariuszami są inwestorzy z Polski i Europy. W Polsce reprezentuje ją firma Greenstone Asset Management, która w imieniu nabywcy zarządza teraz Centrum Haffnera.

– Jedno z najlepszych aktywów handlowo-usługowych w Polsce stanie się flagowym aktywem w naszym portfelu. Pragniemy, aby stało się symbolem nowoczesnego handlu i usług na polskim rynku. Jesteśmy otwarci na wprowadzenie do Centrum Haffnera nowych polskich i międzynarodowych restauracji, co uczyni z niego miejsce szczególne dla turystów i mieszkańców Trójmiasta – prawdziwy klejnot Bałtyku – zadeklarował Stephane Chauvel z EuroEast 2.

–  Centrum Haffnera to bezdyskusyjnie jedna z najlepszych nieruchomości handlowo-usługowych w Polsce. Transakcja, którą sfinalizowaliśmy dowodzi, że rynek nieruchomości komercyjnych znajduje się w fazie wyraźnego wzrostu, a Sopot jest wciąż jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji wśród inwestorów – stwierdził Jacek Girdziusz z Centrum Haffnera Sp. z o.o.

Spółce EuroEast 2 w transakcji doradzała kancelaria Szybkowski Kuźma Jeleń.

Spółce sprzedającej Centrum Haffnera doradzała kancelaria Greenberg Traurig. Jak poinformowała „Rynek Prawniczy”, zespołem prawników kierowała partner lokalny Justyna Szwech, a byli w nim senior associate Aleksandra Mazur i associate Maxymilian Rybczyński. W kwestii finansowania projektu doradzał senior associate Paweł Jaśkiewicz. Nadzór strategiczny nad obsługą należał do Jolanty Nowakowskiej-Zimoch, która jako partner kieruje praktyką nieruchomości w Polsce.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl