Hogan Lovells doradzała przy sprzedaży sieci trójwymiarowych kin

219

Warszawskie biuro kancelarii Hogan Lovells doradzało na rzecz Cinema 3D S.A. w zakresie transakcji sprzedaży portfolio kin na rzecz Vue International.

Wartość transakcji nie została ujawniona.

Cinema 3D to powstała w 2010 roku sieć kin wielosalowych (multipleksów) składająca się z 11 obiektów (oraz trzech kolejnych w trakcie budowy) obejmujących łącznie 49 sal kinowych zlokalizowanych w różnych galeriach handlowych w całej Polsce. Wszystkie obiekty Cinema 3D umożliwiają wyświetlanie filmów w technologii trójwymiarowej. W wyniku transakcji obiekty Cinema 3D przejdą rebranding i staną się częścią sieci Multikino.

Vue International to jeden z wiodących operatorów kinowych na świecie. Zarządza sieciami kinowymi w dziesięciu krajach: Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech, Niemczech, Holandii, Danii, Litwie, Łotwie oraz na Tajwanie.

Marek Grodek, Bartosz Clemenz, Paweł Gnaś

Adwokat Marek Grodek, partner kierujący Departamentem Nieruchomości w warszawskim biurze Hogan Lovells, nadzorował i koordynował projekt. W skład zespołu transakcyjnego Hogan Lovells wchodzili radca prawny Bartosz Clemenz (counsel) oraz Paweł Gnaś z Departamentu Nieruchomości.

Materiał kancelarii Hogan Lovells