Kondrat i Partnerzy zdobywają wyłączność dla koloru fioletowego Play

240

Przeszło rok trwała procedura analiz, badań rynkowych i zgłoszenia koloru (per se) fioletowego (nr RGB: 72/34/124) w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej.

W tym roku Pantone ogłosił, że kolorem 2018 jest fioletowy. Tym bardziej jesteśmy dumni, że w tej palecie znalazł się fiolet Play.

Jest to kolejny kolor, dla którego kancelaria Kondrat i Partnerzy uzyskała skuteczną ochronę na znak towarowy. W bazie Urzędu Patentowego RP zarejestrowanych jest tylko kilka kolorów.

Rejestracja koloru marki Play daje monopol na jego używanie w branży usług telekomunikacyjnych w Polsce. Odzwierciedleniem tego jest kojarzenie fioletu z usługami Play. Na przykładzie naszego klienta możemy wykazać, jak istotna jest dbałość o silne portfolio zasobów własności intelektualnej i związaną z tym spójną strategię marketingową.

Za projekt odpowiedzialni są partnerzy kancelarii: dr Mariusz Kondrat, adwokat i rzecznik patentowy oraz Andrzej Przytuła, adwokat, wspierani przez prawniczki Natalię Dyda, radcę prawnego i Katarzynę Biegańską, doktorantkę Uniwersytetu w Białymstoku (UwB).

Materiał kancelarii Kondrat i Partnerzy