Deloitte Legal doradzała funduszowi MCI przy rekordowej transakcji na rynku fintech

279

Kancelaria Deloitte Legal doradzała funduszowi MCI przy rekordowej transakcji na polskim rynku fintech sprzedaży Dotpay/eCard (Dotcard), jednego z polskich liderów rynku e-płatności spółce Nets.

Nabywającym udziały Dotcard za rekordowe 315 mln zł jest Nets czołowa spółka z branży e-płatności w Skandynawii, jeden z największych graczy tego rynku w Europie. MCI.EuroVentures 1.0 (Grupa MCI, MCI, fundusz) oraz Saltus TUW podpisały umowę sprzedaży Dotpay/eCard (Dotcard) za 315 mln zł inwestorowi strategicznemu Nets. Dotcard to grupa oferująca kompleksową obsługę płatności w modelu omni-channel (online i offline), która powstała po połączeniu firm Dotpay i eCard. Obie spółki fundusz MCI miał w portfelu od 2016 roku. Całkowity zysk funduszu wyniesie ok. 255 mln zł, co jest najlepszym wynikiem w historii grupy.

Do finalizacji umowy dojdzie, gdy wyrażą na nią zgodę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisja Nadzoru Finansowego.

Nets jest jednym z największych procesorów płatności, agentów rozliczeniowych i dostawców usług płatniczych w Europie, mocno zorientowanym na prostszą i bardziej intuicyjną obsługę płatności cyfrowych i usług powiązanych dla swoich klientów. Sprzedaż Dotpay/eCard wpisuje się w trend konsolidacji operatorów płatności online na świecie.

MCI to jedna z najdynamiczniejszych grup private equity we wschodzącej Europie. Fundusz specjalizuje się w procesach transformacji cyfrowej, inwestując w czyste modele internetowe (tzw. pure players), spółki przenoszące model biznesowy z tradycyjnej do cyfrowej gospodarki oraz spółki działające na rynku rozwoju infrastruktury internetowej. Inwestycje realizowane są w obszarze early stage, growth stage i expansion/buyout stage w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Niemczech i Austrii (DACH) i Zachodniej Europie. MCI Capital S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od lutego 2001 roku oraz jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych.

Doradcami Grupy MCI były Trigon, Deloitte Advisory oraz Deloitte Legal. Zakres doradztwa Deloitte Legal obejmował kompleksową obsługę transakcyjną Grupy MCI. Zespołem Deloitte Legal doradzającym Grupie MCI kierowali: Paweł Moskwa (partner) i Karol Kicun (partner) wspierani przez Krystiana Kowalskiego (associate) oraz członków zespołu prawa konkurencji – dr Katarzynę Karasiewicz (partner) oraz Annę Dobosz (managing associate). Doradztwo finansowe, którego pracami kierowała Agnieszka Zielińska (partner) obejmowało przygotowanie finansowego fact booka i rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

Materiał kancelarii Deloitte Legal