Dentons pozyskała trójkę prawników do obsługi klientów z Niemiec i Austrii

548

Michał Siwek, Joanna Misztal-Dzitko i Karolina Bandzul są od czerwca 2018 r. nowymi prawnikami kancelarii Dentons – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma. Tworzą zespół German Desk zajmujący się w Warszawie obsługą klientów kancelarii z państw niemieckiego obszaru językowego. Wszyscy troje przeszli z kancelarii Magnusson.

Michał Siwek stanął na czele zespołu German Desk w Dentons zajmując stanowisko counsel. Specjalizuje się w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości – fuzji i przejęć, finansowania, restrukturyzacji. Doradzał w kwestiach planowania przestrzennego, prawa budowlanego, przy projektach deweloperskich, komercjalizacji nieruchomości biurowych, handlowych, hotelowych i magazynowych. Koncentrował się na obsłudze klientów z Niemiec i Austrii.

Wcześniej przez ponad cztery lata pracował w kancelarii Magnusson jako szef German Desk International. Przedtem 3,5 roku praktykował we własnej kancelarii SM Siwek & Partners, przez ponad 4,5 roku był partnerem w Clifford Chance, a przez ponad sześć lat był prawnikiem kancelarii CMS Cameron McKenna.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1992).

Joanna Misztal-Dzitko zajmuje w Dentons stanowisko senior associate. Specjalizuje się w bankowości i finansach, prawie spółek i nieruchomości. Obsługuje kontrakty handlowe, fuzje i przejęcia, doradza przy transakcjach finansowania – projektów, akwizycji i nieruchomości, przy restrukturyzacji zadłużenia, prowadzi badania due diligence.

Wcześniej przez prawie 13 lat pracowała w kancelarii Magnusson, od kwietnia 2017 r. na stanowisku senior associate.

Jest adwokatem, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2006).

Karolina Bandzul objęła w Dentons stanowisko associate. Zajmuje się doradztwem dla banków i kredytobiorców przy transakcjach finansowania i refinansowania, głównie nieruchomości. Uczestniczy w sporządzaniu i negocjowaniu dokumentacji zabezpieczeń. Wcześniej przez prawie dwa lata pracowała w kancelarii Magnusson na stanowisku junior associate.

Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2016).

– Do naszych klientów należą największe niemieckie banki, przedsiębiorstwa produkcyjne oraz firmy z sektora nieruchomości, a także liczne grono polskich firm prowadzących działalność na terenie Niemiec i Austrii. Dzięki dołączeniu do naszej kancelarii Michała Siwka wraz z zespołem, będziemy mogli im zapewnić obsługę w języku niemieckim, uwzględniającą rozumienie systemów prawnych i gospodarczych poszczególnych państw oraz różnic między nimi w podejściu do prowadzenia biznesu – skomentował Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce.

– Chcemy zdynamizować napływ silnych, niemieckojęzycznych i zorientowanych na międzynarodowy biznes firm do grona klientów kancelarii. Dodajemy nowy element dotyczący kluczowego dla Polski regionu wykorzystując znajomość lokalnej kultury biznesowej i aktywizując współpracę z prężnymi biurami Dentons w Niemczech – zadeklarował Michał Siwek.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl