Nieprawniczka z banku została szefową kancelarii Dentons (w Anglii)

590

Lisa Sewell, do niedawna dyrektor w Royal Bank of Scotland, jest od czerwca 2018 r., dyrektorem zarządzającym w kancelarii Dentons w Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie (UK & Middle East Managing Director). Zastąpiła dotychczasowego partnera zarządzającego Brandona Ransleya, który niedawno przeszedł na partnerską emeryturę.

Poinformował o tym internetowy portal brytyjskiego tygodnika prawniczego „Legal Week”, który podkreślił, że mianowanie na menedżera w firmie prawniczej tzw. nieprawnika (non-lawyer) to nietypowy ruch w branży (w Polsce w ogóle niespotykany – od redakcji). Jeremy Cohen, dyrektor naczelny (chief executive officer – CEO) Dentons w Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie, oznajmił, że Sewell jest następczynią Ransleya, tylko jej stanowisko ma inną nazwę, ponieważ nie ma ona wykształcenia prawniczego i nie jest partnerem w firmie.

– Ale jej rola w zakresie zarządzania jest taka sama. Zdecydowaliśmy tym razem, że kogoś z wymaganym doświadczeniem poszukamy nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz firmy, uważając, że to zadziała w strukturze partnerstwa. A Lisa była wybitną kandydatką – powiedział Cohen dla „Legal Week”. Zauważył też, że wnosi ona do zespołu umiejętności profesjonalnego zarządzania i doświadczenie w upraszczaniu biznesu i zwiększaniu jego efektywności, „włączając w to cyfryzację i mądrzejsze wykorzystanie technologii”.

(www.linkedin.com)

Lisa Sewell ma 18 lat doświadczenia zawodowego w konsultingu biznesowym i zarządzaniu, m.in. w bankowości. Ostatnio prawie półtora roku pracowała jako dyrektor działu usług wspólnych w banku RBS (director of shared operations) kierując zespołem liczącym 7,5 tys. osób w Wielkiej Brytanii, Indiach i w Polsce (bank ma tutaj centrum usług back office). Przedtem przez podobny okres zarządzała upraszczaniem procedur, organizacji i usług na poziomie całego banku (bankwide simplification). Royal Bank of Scotland jest jednym kluczowych klientów Dentons, jak przypomina „Legal Week”, a kancelaria należy do panelu jego doradców prawnych.

Jak powiedziała Sewell dziennikarzowi „Legal Week”, dzięki doświadczeniu z pracy w dużej korporacji jest w stanie szybko i efektywnie reagować na potrzeby klientów w miarę ich rozwoju. Odpowiada jej, że Dentons to firma, która partnersko współpracuje z klientami. Jej zdaniem, w kategoriach ogólnego planu wzrostu jest w niej więcej do przemyślenia niż tylko usprawnienia, ale poprawa efektywności jest elementem biznesowej strategii.

„Legal Week” podał, że globalna sieć prawnicza Dentons w ostatnich miesiącach kontynuuje realizację swojego programu nieubłaganej ekspansji na całym świecie, wliczając w to niedawną fuzję z 2017 r. ze szkocką kancelarią Maclay Murray & Spens. W marcu 2018 r. ogłosiła, że połączy się z siedmioma firmami prawniczymi w Afryce, na Mauritiusie, na Karaibach, w Indonezji i Malezji, a w zeszłym miesiącu poinformowała o połączeniu się z kancelarią Alston Hunt Floyd & Ing na Hawajach.

Opracowanie: Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl