Greenberg Traurig i Bird & Bird w przejęciu futbolowej telewizji

517
(www.elevensportsnetwork.sg)

Kancelaria Greenberg Traurig doradzała Telewizji Polsat przy zakupie pakietu większościowego w polskiej spółce telewizyjnej Eleven Sports Network od brytyjskiej firmy Eleven Sports Network Ltd, której doradzała kancelaria Bird & Bird.

Telewizja Polsat z Grupy Cyfrowy Polsat zawarła w maju 2018 r. umowę, na podstawie której za 38 mln euro kupiła 50 proc. plus jeden udział w polskiej spółce Eleven Sports Network od brytyjskiej firmy Eleven Sports Ltd.

Polska spółka telewizyjna Eleven Sports Network należała do brytyjskiej spółki Eleven Sports Network Ltd, która jest częścią grupy kapitałowej The Channels Co Ltd. Jej właścicielem jest Andrea Radrizzani, założyciel agencji MP & Silva sprzedającej prawa do transmisji z wydarzeń sportowych.

Eleven Sports działa od 2015 r. Na czterech kanałach nadaje sportowe programy telewizyjne w Belgii, Luksemburgu, Malezji, Polsce, Chinach i Singapurze. W Polsce transmituje m.in. mecze futbolowych lig w Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, a także turnieje tenisowe, wyścigi żużlowe i samochodowe.

Jak informuje Cyfrowy Polsat, przejecie kontroli nad  Eleven Sports pozwoli firmie na uzyskanie większego dostępu do praw do transmisji sportowych i poszerzenie oferty programowej.

Telewizja Polsat wchodzi w skład należącej do Zygmunta Solorza Grupy Cyfrowy Polsat, która jest jedną z największych polskich firm medialno-telekomunikacyjnych.

– To z myślą o polskich kibicach konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę sportową. Dzięki strategicznej współpracy z Eleven Sports wzmocnimy ten obszar – oświadczył Maciej Stec z zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.

– Niespełna trzy lata temu weszliśmy jako nowy gracz na nasycony rynek, na którym dominowały silne i uznane marki. Dziś nasze treści sportowe premium dostarczamy do ok. dwóch milionów abonentów, jesteśmy obecni w ofertach ponad 100 operatorów i online, oferujemy cztery kanały, w tym jeden dostępny w wersji 4K – skomentował Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający Eleven Sports w Polsce.

– Porozumienie z Telewizją Polsat otwiera przed nami nowe, niezwykle interesujące możliwości. Wspólnie chcemy odgrywać ważną rolę na polskim rynku telewizyjnych kanałów sportowych – zadeklarował Marc Watson, prezes Eleven Sports.

Kancelaria Greenberg Traurig potwierdziła „Rynkowi Prawniczemu”, że doradzała Telewizji Polsat w transakcji. Jej obsługa obejmowała przeprowadzenie analizy prawnej due diligence, doradztwo w zakresie struktury transakcji, w tym kwestii antymonopolowych, przygotowanie oraz negocjacje dokumentacji transakcyjnej, w tym umowy sprzedaży udziałów i umowy wspólników.

Zespołem prawników kierował partner lokalny Daniel Kaczorowski, a byli w nim senior associates Maciej Kacymirow i Marek Kłeczek associates Agata Iżyk i Iga Czerniak oraz paralegal Katarzyna Małocha. W kwestiach antymonopolowych doradzali partner Robert Gago i senior associate Radosław Pawluk.

Kancelaria Bird & Bird potwierdziła „Rynkowi Prawniczemu”, że doradzała w transakcji Eleven Sports. Obsługę wykonywali prawnicy z biur w Warszawie i Londynie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl