Prawniczka od nieruchomości przeniosła się z kancelarii do funduszu real estate

971

Judyta Sawicka od lutego 2018 r. kieruje działem prawnym (Head of Legal) w funduszu nieruchomościowym Globalworth Poland – ustalił „Rynek Prawniczy”.

(www.linkedin.com)

Opuściła kancelarię Linklaters, w której ostatnio zajmowała stanowisko managing associate. Przepracowała w niej prawie osiem lat specjalizując się w obsłudze rynku nieruchomości.

Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2010).

Globalworth Poland Real Estate to firma znana dawniej jako Griffin Premium Real Estate, która powstała w grudniu 2016 r. z wyodrębnienia dziewięciu nieruchomości biurowych z portfela zarządzanego przez firmę Griffin Real Estate, inwestora na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest zarejestrowana w Holandii, notowana od kwietnia 2017 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i działa w formule zbliżonej do REIT (real estate investment trust), czyli podmiotu, który osiąga dochody głównie z wynajmu nieruchomości, a udziałowcom wypłaca zyski w formie dywidendy. Od grudnia 2017 roku w 72 proc. należy do firmy inwestycyjnej Globalworth Real Estate Investments, działającej w sektorze nieruchomości biurowych w Rumunii, która zarządza portfelem biurowców wartym ponad miliard euro.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl