Linklaters i Greenberg Traurig w sprzedaży podwójnego biurowca we Wrocławiu

264

Kancelaria Linklaters doradzała austriackiej firmie deweloperskiej UBM Development przy sprzedaży dwubudynkowego biurowca Pegaz we Wrocławiu niemieckiej firmie Warburg-HIH Invest, której doradzała kancelaria Greenberg Traurig – ustalił „Rynek Prawniczy”.

Transakcję sfinalizowano w styczniu 2018 r. – firma UBM Development sprzedała za 54 mln euro biurowiec Pegaz firmie inwestycyjnej Warburg-HIH Invest Real Estate, która nabyła go dla inwestora instytucjonalnego. Jest nim fundusz inwestujący w nieruchomości VEMEDSH Immobilien Invest.

Wybudowany w 2016 r. biurowiec tworzą dwa budynki o pięciu kondygnacjach. Ma w sumie  21 tys. mkw. powierzchni najmu. Najemcami są m.in. firma ubezpieczeniowa XL Catlin, firma Xylem zajmująca się technologią wodną oraz Axiom – znana amerykańska firma zajmująca  się outsourcingiem usług prawniczych.

UBM Development to austriacka firma deweloperska budująca w Niemczech, Austrii i w Polsce, w której od 1993 r. zrealizowała m.in. takie inwestycje jak hotel InterContinental i park biurowy Poleczki Business Park w Warszawie, hotele Andel’s w Łodzi i w Krakowie oraz hotele Park Inn, Radisson i budynek biurowy Alma Tower w tym ostatnim mieście.

Niemiecka firma Warburg-HIH Invest zarządza inwestycjami na rynku nieruchomości o wartości ok. 6 mld euro. Jej akcjonariuszami są HIH Real Estate i prywatny bank M. M. Warburg & Co, założony w 1798 r.

– Wraz z zakupem dalej inwestujemy na polskim rynku, którego dynamika wzrostu i efektywność wzrasta, a w porównaniu do innych krajów europejskich jest oceniana nieprzeciętnie wysoko – oświadczył Andreas Schultz, dyrektor odpowiedzialny za obszar zarządzania transakcjami międzynarodowymi w Warburg-HIH Invest.

UBM Development doradzała kancelaria Linklaters, która poinformowała „Rynek Prawniczy”, iż zespołem doradców kierował Michał Mieciński, of counsel w praktyce prawa nieruchomości, a byli w nim senior associate Monika Lerka, associates Żaneta Rogoń, Bartosz Guziński, Mateusz Cieślak, Piotr Borzyński z praktyki prawa nieruchomości.

Kancelaria Greenberg Traurig potwierdziła „Rynkowi Prawniczemu”, że doradzała firmie Warburg-HIH Invest.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl