Deloitte Legal doradzała przy sprzedaży spółki MyTravel na rzecz Wakacje.pl

271

Kancelaria Deloitte Legal doradzała właścicielom spółki MyTravel Sp. z o.o. przy transakcji sprzedaży 100 proc. udziałów na rzecz Wakacje.pl S.A. – spółki z grupy Wirtualna Polska Holding S.A.

Spółka Wakacje.pl kupiła sieć turystycznych agencji franczyzowych MyTravel. Finalna kwota inwestycji będzie zależała od wyników finansowych spółki w 2018 roku i wyniesie nie mniej niż 10 milionów i nie więcej niż 19 milionów złotych.

MyTravel to nowatorska sieć biur podróży działająca w branży turystycznej w Polsce od 2007 roku. Spółka prowadzi franczyzową sieć sprzedaży wycieczek i innych usług turystycznych touroperatorów takich jak Itaka, Neckermann, Exim Tours i wielu innych. W ramach sieci funkcjonuje 116 salonów stacjonarnych, co zapewniło jej pozycję największej agencyjnej sieci sprzedaży wycieczek na rynku polskim.

Spółka Wakacje.pl dysponuje 105 salonami. Transakcja umacnia pozycję lidera, jaką utrzymuje ona w segmencie agencyjnym turystyki zorganizowanej.

Zakres doradztwa Deloitte Legal obejmował kompleksowe wsparcie sprzedawców w negocjowaniu dokumentacji transakcyjnej.

W skład zespołu Deloitte Legal doradzającego MyTravel pod nadzorem partnera Jana Jarmula wchodziły Anna Witkowska (managing associate) i Zuzanna Sapocińska (associate).

Materiał kancelarii Deloitte Legal