Dwóch prawników z Polski nowymi partnerami DLA Piper

813
Warszawskie biuro kancelarii

Andrzej Balicki i Tomasz Rudyk są od 1 maja 2018 r. partnerami globalnej firmy prawniczej DLA Piper – ustalił „Rynek Prawniczy”.

Otrzymali awanse partnerskie w wiosennej turze nominacji, w gronie 62 prawników z 42 biur sieci w 20 krajach.

Simon Levine, globalny współszef DLA Piper, oświadczył, iż ta runda promocji przynosi partnerstwo kolejnej bardzo utalentowanej grupie prawników z całego świata, która reprezentuje najwyższą jakość, najszerszy zakres i największą głębokość doradztwa prawnego i która ma kluczowe znaczenie dla kontynuacji sukcesu firmy. A drugi globalny współszef DLA Piper Jay Rains dodał, że praca dla klientów i znaczenie dla firmy tej zróżnicowanej grupy prawników najwyższej rangi (top-caliber lawyers) są teraz fundamentalną częścią jej ciągłego sukcesu i zdolności do ewolucji w celu sprostania wyzwaniom rynku. Stwierdził, że będą oni grać główną rolę w dostarczaniu klientom na całym świecie usług prawnych o najwyższej jakości i wartości.

(www.linkedin.com)

Andrzej Balicki awansował ze stanowiska counsela. W kancelarii kieruje praktyką regulacyjną. Pracuje dla firm z sektorów regulowanych, m.in. ochrony zdrowia oraz produkcji żywności. Doradza wytwórcom wyrobów i urządzeń medycznych, tzw. suplementów żywności i artykułów spożywczych. Reprezentuje strony w postępowaniach antymonopolowych oraz procedurach udzielania zamówień publicznych w dziedzinach ochrony zdrowia i energetyki.

W DLA Piper pracuje 11 lat. Wcześniej przez dwa lata był prawnikiem kancelarii Squire, Sanders & Dempsey, tyle samo pracował w firmie farmaceutycznej Polpharma.

Jest radcą prawnym od 2009 r., absolwentem studiów prawniczych (2003) i stosunków międzynarodowych (2001) na Uniwersytecie Warszawskim oraz doktorem prawa tej uczelni (2008).

(www.linkedin.com)

Tomasz Rudyk awansował ze stanowiska counsela. Kieruje w kancelarii praktyką przestępczości tzw. „białych kołnierzyków” – urzędników, menedżerów itp. (white collar crime). Jest prawnikiem procesowym, obrońcą w sprawach karnych i karnych skarbowych, zajmuje się także postępowaniami podatkowymi. Doradza firmom w sprawach śledztw antykorupcyjnych,  nieprawidłowości w podatkach, przestępstw celnych.

W DLA Piper pracuje od ponad 5,5 roku. Wcześniej przez rok był prawnikiem kancelarii Baker & McKenzie, przez 10 lat pracował w firmie doradczej PwC jako senior manager.

Był prokuratorem, jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1990).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl