Clifford Chance z nagrodą Chambers Europe Award 2018

370

Kancelaria Clifford Chance zdobyła nagrodę Chambers Europe Award 2018 dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce. W najnowszej edycji konkursu żadna kancelaria z Polski nie dostała natomiast nagrody Client Service Award przyznawanej za najwyższą jakość obsługi klientów.

Tegoroczne laury wręczono zwycięskim kancelariom 20 kwietnia 2017 r. podczas ceremonii w hotelu InterContinental w Madrycie.

Na liście firm prawniczych nominowanych do nagród Chambers Europe Awards 2018 znalazło się sześć kancelarii działających w Polsce – oprócz Clifford Chance były na niej jeszcze CMS, Dentons, K&L Gates, SSW Pragmatic Solutions, WKB Wierciński Kwieciński Baehr.

Europejską firmą prawniczą roku wybrano także kancelarię Clifford Chance. Natomiast nagroda dla najlepszej kancelarii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej przypadła firmie Dentons.

Nagrody Chambers Europe Awards firmuje wydawnictwo Chambers and Partners publikujące katalogi firm prawniczych w formie liczących się w branży rankingów. Nagrody honorują pracę krajowych i międzynarodowych firm prawniczych w Europie. Odzwierciedlają ich znaczące osiągnięcia, w tym wybitne dokonania w doradztwie, imponujący wzrost strategiczny i doskonałą jakość obsługi klientów.

Nominacje do nagród są wspólnym dziełem zespołu ekspertów wydawnictwa opracowujących doroczny ranking Chambers Europe – renomowany przewodnik po firmach prawniczych, sporządzany na podstawie wywiadów z ich klientami, którego najnowsza edycja została ogłoszona w marcu 2018 r. Laureatów nagród wybrało jury z list nominowanych, które w tym roku zostały ogłoszone dla 27 państw i regionów Europy.

W 2017 r. nagrodę Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce zdobyła kancelaria Greenberg Traurig. Kancelaria CMS otrzymała natomiast nagrodę Client Service Award za najwyższą jakość obsługi klientów w Polsce.

W 2016 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Dentons. Greenberg Traurig otrzymała natomiast nagrodę Client Service Award.

W 2015 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, która wówczas zdobyła laur najlepszej już po raz piąty (wcześniej w latach 2008, 2011, 2012 i 2013).

W 2014 r. laureatami z Polski były kancelarie Wardyński i Wspólnicy oraz Dentons. Pierwsza otrzymała nagrodę dla najlepszej krajowej, a druga – dla najlepszej międzynarodowej firmy prawniczej roku.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl