Deloitte Legal doradzała Grupie Foliarex przy przejęciu spółki Element Polska

305

Prawnicy kancelarii Deloitte Legal doradzali Grupie Foliarex przy transakcji przejęcia kontroli nad spółką Element Polska.

Inwestycja jest elementem strategii spółki produkcyjnej Foliarex polegającej na przejęciu spółki dystrybucyjnej celem wzmocnienia obecności na rynku i poszerzenia kanałów dystrybucyjnych.

Foliarex Sp. z o.o.  to firma założona w 1990 roku w Poznaniu. Przez pierwsze lata swej działalności specjalizowała się w produkcji folii opakowaniowych. Dzięki dynamicznemu rozwojowi oferuje obecnie szeroki asortyment folii budowlanych, dla rolnictwa i ogrodnictwa, opakowaniowych, tworzyw sztucznych i regranulatów. Trzy zakłady produkcyjne Foliarex zlokalizowane w Drożdżycach, Stęszewie i Słubicach posiadają łączne moce produkcyjne rzędu dziesiątków tysięcy ton przetworzonego polietylenu rocznie. Siłą Grupy Foliarex, którą tworzą Foliarex Słubice, Foliarex Stęszew oraz Wigolen, jest wszechstronność i szerokość asortymentu. Dzięki rozbudowanej strukturze i specjalizacji poszczególnych zakładów, grupa oferuje atrakcyjne jakościowo i cenowo folie budowlane, ogrodnicze, do oczek wodnych, kiszonkarskie, agrotkaniny i agrowłókniny.

Element Polska sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającą się firmą, działającą na europejskim rynku od 2011 roku. Spółka specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji systemów rynnowych metalowych i plastikowych.

Zakres doradztwa Deloitte Legal obejmował prawne due diligence spółki celowej oraz przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej, m.in. umowy wspólników i umowy inwestycyjnej.

Grupie Foliarex doradzali prawnicy z poznańskiego oddziału Deloitte Legal partner associate Grzegorz Gajda oraz senior associate Dominika Krzyżaniak.

Materiał kancelarii Deloitte Legal