Dwie prawniczki z Polski awansowane na partnerów sieci Eversheds Sutherland

559

Marta Gadomska-Gołąb i Aleksandra Kunkiel-Kryńska z kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland są w gronie dwudziestu prawniczek i prawników awansowanych na partnerów międzynarodowej sieci prawniczej Eversheds Sutherland w tegorocznej rundzie promocji.

Wierzbowski Eversheds Sutherland jest kancelarią stowarzyszoną z siecią Eversheds Sutherland, która powstała w lutym 2017 r. z połączenia brytyjskiej firmy Eversheds z amerykańską kancelarią Sutherland Asbill & Brennan.

O awansach poinformowała 10 kwietnia 2018 r. firma prawnicza Eversheds Sutherland. Dostało je osiem kobiet. W Wielkiej Brytanii partnerskie awanse otrzymało dziewięcioro prawniczek i prawników z biur w Cardiff, Manchester, Leeds, Nottingham i  Londynie. Pozostali nowi partnerzy są z biur sieci w Dubaju, Dublinie, Hongkongu, Johannesburgu, Mediolanie, Monachium, Rijadzie, Rotterdamie i Warszawie. W grudniu 2017 r. awanse miały miejsce w amerykańskiej odnodze firmy (Sutherland); było ich 17.

Jak skomentował  Lee Ranson, główny dyrektor sieci Eversheds Sutherland, każdy z nowych partnerów „wykazał się wybitną biegłością techniczną w swojej specjalizacji prawniczej, silną reputacją w swoim zespole oraz dynamicznym podejściem do rozwijania bazy klientów i poszerzania zespołów praktyk. Dodatkowo, geograficzna rozpiętość reprezentowana przez biura nowo promowanych kolegów wzmacnia nasze globalne cele dotyczące zasięgu”.

Marta Gadomska-Gołąb w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland pracuje 12 lat. Współkieruje praktyką Consumer Product Compliance & Life Sciences. 

(www.linkedin.com)

Specjalizuje się w regulacjach dotyczących znakowania, prezentacji i bezpieczeństwa produktów, w zagadnieniach cywilistycznych związanych z obrotem nimi, w prawie konsumenckim. Zajmuje się również prawem farmaceutycznym, żywnościowym oraz kwestiami odpowiedzialności za produkt, prawem reklamy, a także regulacjami badań klinicznych w przemyśle farmaceutycznym i w sektorze nowych technologii w medycynie. Doradza start-upom medycznym, firmom farmaceutycznym, spożywczym, odzieżowym i meblarskim, m.in. w sprawach umów dystrybucji. Opiniuje kampanie reklamowe pod katem prawa konkurencji, nieuczciwych praktyk rynkowych, prawa własności intelektualnej.

Reprezentowała firmy w postępowaniach przed organami nadzoru, dotyczących bezpieczeństwa produktów, praktyk naruszających zbiorowe interesu konsumentów, procedur reklamacyjnych.

Jest radcą prawnym.

Aleksandra Kunkiel-Kryńska w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland pracuje 12,5 roku. Współkieruje praktyką Consumer Product Compliance & Life Sciences.

(www.linkedin.com)

Specjalizuje się w prawie konsumenckim. Doradzała krajowym i zagranicznym firmom produkującym i handlującym sprzętem radiowym i telewizyjnym, artykułami gospodarstwa domowego, wyrobami tekstylnymi, meblami i kosmetykami – w kwestiach bezpieczeństwa produktów, roszczeń konsumenckich i gwarancyjnych, prawa umów i prawa reklamy. Zajmuje się również bieżącą obsługą spółek oraz zamówieniami publicznymi.

Jest radcą prawnym, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2004). W 2012 r. w Instytucie Nauk Prawnych PAN obroniła pracę doktorską z dziedziny europejskiego prawa konsumenckiego.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl