Z kancelarii DFL Legal powstały Duda Wasilewska oraz Fairfield Flak Luty

856

Nie ma już na rynku warszawskiego medyczno-kolejowego butiku prawniczego DFL Legal Duda Flak Luty. Firma zarejestrowana pod tą nazwą zmieniła się w kancelarię prawa kolejowego DW Legal Duda Wasilewska, której jednym z  założycieli jest Piotr Duda. Natomiast Marcin Flak i Oskar Luty założyli kancelarię prawa ochrony zdrowia i farmacji Flak Luty, którą następnie przekształcili w Fairfield Flak Luty.

Jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego, w styczniu 2018 r. do KRS wpisano, iż spółka partnerska DFL Legal Duda Flak Luty przekształciła się w spółkę partnerską DW Legal Duda Wasilewska. Jej partnerami przestali być Marcin Flak i Oskar Luty, a obok dotychczasowego partnera Piotra Dudy została nim Anna Wasilewska.

Fairfield Flak Luty

We wrześniu 2017 r. w KRS zarejestrowana została spółka jawna Flak Luty Kancelaria Prawnicza. W grudniu tegoż roku spółkę przemianowano na Fairfield Flak Luty. Jak wynika z komunikatu prasowego przesłanego przez tę firmę „Rynkowi Prawniczemu”, to właśnie anglojęzyczna nazwa Fairfield jest teraz nową marką kancelarii specjalizującej się  w obsłudze sektora ochrony zdrowia (life sciences). Kancelaria pracuje dla firm i hurtowni farmaceutycznych, producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych, firm kosmetycznych, spożywczych, szpitali, przychodni, aptek oraz lekarzy i farmaceutów w sprawach indywidualnych. Doradza m.in. w kwestiach reklamy i promocji, refundacji leków, danych osobowych, dystrybucji, prawa karnego, sporów sądowych, zagadnień compliance.

Założycielami kancelarii są Marcin Flak i Oskar Luty.

Marcin Flak ma ponad 12 lat doświadczenia zawodowego, w tym prawie siedem w DFL Legal Duda Flak Luty. Przedtem przez ponad pięć lat był prawnikiem kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Doradza firmom farmaceutycznym, producentom suplementów diety, przedsiębiorstwom aptekarskim, m.in. w kwestiach prawa reklamy, refundacji leków, zamówień publicznych, struktur dystrybucyjnych oraz prawa ochrony konkurencji. Reprezentuje strony w postępowaniach administracyjnych, m.in. przed organami Inspekcji Sanitarnej, Inspekcji Farmaceutycznej, Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.
Jest radcą prawnym.

Oskar Luty ma ponad 15 lat doświadczenia zawodowego, w tym prawie siedem w DFL Legal Duda Flak Luty. Przedtem przez ponad 7,5 roku był prawnikiem kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Specjalizuje się w doradztwie prawnym dla firm farmaceutycznych, medycznych, aptek, lekarzy, farmaceutów oraz organizacji naukowych i branżowych. Doradzał branży life sciences w sprawach ochrony danych osobowych, reklamy, compliance, dystrybucji, badań, zamówień publicznych, odpowiedzialności produktowej,

Jest adwokatem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2003).

Jak wynika ze strony internetowej kancelarii, w jej zespole są także radca prawny Tomasz Hajdyła, adwokat Bartosz Świdrak prawnicy Karol Korszuń, Olga Wódkowska, Aleksandra Piotrowska, Oskar Pawłowski i student prawa Maciej Kiraga. Ekipę uzupełnia solidno grono współpracujących jako of counsels – doradcy podatkowi Katarzyna i Radosław Maćkowscy (biuro doradztwa podatkowego MVP Tax), radcowie prawni Krzysztof Śliwka i Hanna Duda oraz adwokaci Marcin Kondracki i Rafał Celej prowadzący własną kancelarię Kondracki Celej, wyspecjalizowaną m.in. w obsłudze transakcji venture capital.

DW Legal Duda Wasilewska

Kancelaria w zmienionym składzie osobowym kontynuuje specjalizację w dziedzinie prawa kolejowego, którą w DFL Legal Duda Flak Luty prowadził przez prawie siedem lat Piotr Duda. Wcześniej przez ponad sześć lat był on prawnikiem kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Piotr Duda specjalizuje się w prawie kolejowym i doradztwie na rzecz firm z branży kolejnictwa. Zajmuje się także postępowaniami upadłościowymi i restrukturyzacyjnymi.

Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych (2004) oraz nauk politycznych (2003) na Uniwersytecie Warszawskim.

Wspólniczką Piotra Dudy jest Anna Wasilewska, która wcześniej przez pięć lat była prawniczką w DFL Legal Duda Flak Luty.

Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (2012).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl