Szef działu prawnego firmy hotelarskiej z szansą na nagrodę „The Lawyer”

1716
Biuro firmy Orbis w Warszawie (www.orbis.pl)

Olgierd Świerzewski kierujący działem prawnym w firmie Orbis jest polskim kandydatem do tytułu Prawnika Firmowego Roku przyznawanego przez branżowy brytyjski tygodnik „The Lawyer”.

W połowie lutego 2018 r. opublikowano tzw. shortlist z nazwiskami prawników przedsiębiorstw, którzy zostali nominowani do nagród European Awards w kategorii Global In-house Lawyer of the Year. Z tej to listy jury wybierze zwycięzcę.

W gronie ośmiu kandydatów do nagrody znalazł się polski prawnik Olgierd Świerzewski przedstawiony jako General Counsel and Compliance Officer w spółce Orbis. W artykule na łamach „The Lawyer” prezentującym nominowanych zwrócono uwagę, że ich tegoroczne spektrum obejmuje „cała Europę, od Irlandii na zachodzie po Polskę na wschodzie”. „To, co ich łączy, to dążenie do doskonałości i silne przywództwo w kierowaniu transgranicznym zespołem prawnym” czytamy w tekście, w którym Olgierda Świerzewskiego doceniono za to, iż doprowadził do licznych, a przełomowych dla biznesu firmy Orbis, akwizycji hoteli w  Europie Środkowej i Wschodniej.

(www.linkedin.com)

Olgierd Świerzewski od prawie siedmiu lat zajmuje stanowisko głównego prawnika (General Legal Counsel) w firmie Accor Polska i należącej do niej spółce Orbis. Wcześniej był przez pięć lat partnerem zarządzającym w kancelarii Łukowicz Świerzewski i Wspólnicy należącej niegdyś do sieci prawniczej DLA Piper. Pracował także przez cztery lata w dziale doradztwa transakcyjnego i zespole rynków finansowych firmy doradczej Ernst & Young. Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1995).

Kilka lat temu zadebiutował w dziedzinie literatury, a dziś ma w dorobku dwie książki. Pierwsza „Zapach miasta po burzy” ukazała się w 2014 r. To historia miłości w upadającym imperium radzieckim, mająca za tło rozgrywki szachowe na szczeblu arcymistrzowskim. Drugą książką jest wydana w 2016 r. powieść „Master” – historia walki o władzę rozgrywająca się w świecie biznesowych korporacji.

Orbis Spółka Akcyjna to, według Wikipedii, polskie przedsiębiorstwo z branży hotelarskiej. Od 2000 r. należy do francuskiej grupy Accor działającej w dziedzinach turystyki i hotelarstwa. Ma ok. 115 hoteli w Polsce i w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, działających pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, Ibis.

W konkursie „The Lawyer European Awards” nagradzane są przed wszystkim kancelarie, a także ich sieci i ich menedżerowie – w regionach i w poszczególnych krajach Europy, a oprócz tego w kategoriach branżowych. Jest także jedna kategoria dla prawników firmowych. Wybór z „krótkich list” w każdej z nich należy do 21-osobowego jury, którego członkami są wyżsi rangą prawnicy z kancelarii oraz prawnicy in-house z międzynarodowych korporacji, którzy mają bezpośrednie doświadczenia ze współpracy z niezależnymi firmami prawniczymi z państw europejskich.

„The Lawyer” jest renomowanym brytyjskim tygodnikiem adresowanym do prawników obsługujących gospodarkę. Ukazuje się od 1981 r. Wydawcą jest Centaur Media.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 15 marca 2018 r. w Londynie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl