Były szef działu procesów w Wierzbowski Eversheds Sutherland przyjęty do Dentons

1059

Stanisław Żemojtel jest od stycznia 2018 r. prawnikiem  kancelarii Dentons – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma. Otrzymał w niej stanowisko counsela w praktyce postępowań sądowych i arbitrażowych.

Do końca 2017 r. Stanisław Żemojtel kierował praktyką rozwiązywania sporów w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Jej stery przejął w lipcu 2017 r. od dotychczasowego lidera Henryka Romańczuka, który zdecydował, że odchodzi na emeryturę. Jako jego następca na stanowisku Stanisław Żemojtel został wówczas także awansowany ze starszego prawnika na partnera.

Nowy counsel w Dentons specjalizuje się w reprezentacji stron w postępowaniach sądowych, administracyjnych i arbitrażowych.

Prowadził spory gospodarcze pracując dla firm z sektorów telekomunikacyjnego, inwestycyjnobudowlanego, infrastrukturalnego, bankowego i dla branży handlowej.

W kancelarii najpierw Wierzbowski Eversheds, a potem Wierzbowski Eversheds Sutherland, pracował ponad 11,5 roku.

W 2017 r. w rankingu The Legal 500 dla Polski został uznany za „prawnika następnej generacji” w kategorii „Rozwiązywanie sporów”. Next generation lawyers  to grono prawniczek i prawników, którzy są na najlepszej drodze, by w niedalekiej przyszłości dołączyć do krajowej czołówki branży.

W 2008 r. ukończył aplikację sądową, następnie wpisał się na listę adwokatów. Jest absolwentem studiów prawniczych  na Uniwersytecie Gdańskim (2005).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl